Akşam Haberleri Gazetesi 62 yaşında!

62. yaşını kutlayan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi'nde Nurettin Eryılmaz gazetenin hikayesini anlattı.

İşte Akşam Haberleri'nin 62 yıllık hikayesi...

"Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi 04.12.1951 yılında Selami Savaş tarafından kuruldu. Büyük emekler veren Savaş, şehirde 7 bin - 9 bin tirajla günlük gazete basarak Sakaryalı halka haber okutuyordu. O dönemlerden bugünkü sürece kadar birçok kişi bu gazetede görev aldı, çalıştı. Burada çalışarak kazandığı para ile evine ekmeğini götürdüler.

Gazeteyi daha sonra Kemal Özden devraldı. Yıllarca gazetenin yayın hayatını sürdürdü. Büyük emekleri bulunan Kemal Özden birçok gazeteci ile çalıştı. Buradan onlarca gazeteci yetişti, İlimizde yayın hayatına başlayan gazetelerin çeşitli kademelerinde görev aldılar. Şehrin en doğru haberciliği ve kaynağına güvenilen Gazetemiz yarım asrı aşarak bugün tam 62'nci yaşını kutluyor.

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetemiz, doğru ve tarafsızlık inancı ilkesi ile yayın hayatını sürdürüyor. Hiç kimsenin siyasi görüşü yanında başkalarının çıkarına alet olmadan sadece gazetecilik mesleğini icra eden kadromuz ile Sakarya halkının çıkarları için kamu yararı anlayışı prensibi ile görevimizi en kutsal bir şekilde yerine getiriyoruz. Bu anlayış, bu gurur ile tüm Sakarya halkı okurlarımızın desteği, inancı ile yayınımızı hiçbir baskıya, hiçbir tehdide boyun eğmeden sürdüreceğiz.

Bugün Gazetemizin 62 yaşını ve kuruluş yılını kutluyoruz. Büyük bir gurur, büyük bir onur ile bu şehirde gazetecilik yapıyoruz. Kimsenin boyunduruğuna girmeden hiçbir siyasi partinin görüşüne taraf olmadan. Hiçbir kişi kuruluşun menfaatine yandaş olmadan, özgün, dürüst gerçek, gazetecilik yapmanın onurunu ile sadece ve sadece gazetecilik yaparak ekmeğimizi kazanan emekçi gazeteyiz.

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Sahibi adına ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olarak 62 yıldır bize destek verip gazetemizi okuyan tüm Sakaryalı halkına binlerce kez teşekkür ediyorum.
Nice yaş günlerimize nice yıllara hep beraber..."

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2709171/aksam-haberleri-gazetesi-62-yasinda