Hendekli haberci Ahmet Çileci'nin haber öfkesi!

Gazeteci Ahmet Çileci ilçede bulunan habercilerin isimlerini tek tek yazarak'' Açın kulaklarınızı beni iyi dinleyin? Bu gün yani 2 Eylül 2014 tarihli ADA POSTASI gazetesi, YENİGÜN gazetesi ve HENDEK GÜNDEM internet sayfanız bu yazdıklarımın en açık delili ve şahitidir' diyerek kendisine ait bizimhendek.com sitesinde şunları yazdı..

Daha önceleri defaatle yazdım. Habercilik bir meslektir, bir hobidir. Emek ister, özveri ister, sevgi ister herşeyden önemlisi DİK DURUŞ ister. Masa başı habercilikle gazetecilik yaptığını sananların yegane işi İNTİHAL?ciliktir. Sanat eserleri kanununa muhalefettir.yani hem alaki hem de yasal olarak suçtur.
2 Eylül 2014 Salı yani bugünkü yerel gazetelerde çıkan ?Katliamın izleri siliniyor , tarihi ev restore ediliyor 'Polis boş durmuyor' başlıklı haberler bizzat tarafımdan yapılmıştır. Bunu sizlerde çok iyi biliyorsunuz. Sanat eserleri kanununa göre başka bir kişinin yaptığı haberigerek kendi internet ortamınızda gereksemuhabirliğini yaptığınız gazetenizde bu haberleri kendi isminizlekullanıyorsunuz.

Bunun adı İNTİHALdir. İntihal?in sözlük anlamınıdaaçın lugata bakın orada yazıyor.
Ama hakkınızı yemeyelim su kurnazlığını çok güzel yapıyor, sitemdenfotoğraflarıile birlikte haber metinlerini kopyalıyor ama bunu haberiniz yokmuşcasına sitenize koymuyor ama muhabirliğini yaptığınız gazetedehaberler sanki keni haberinizmiş gibi okuyucuya ulaşıyor.

İşinize gelen haberlerdeise isimsiz yayınlamak sureti ilehaberden uzakta görünüyorsunuz.
Kardeşim korkuyorsan, çekiniyorsan haberYAPMAYACAKSIN.

Yok eğer kendi haberini yapıyorsan da altına ismini YAZACAKSIN. Ve arkasında adam gibi duracaksın. Ya da bu haberlerçalıştığın gazetenin yazı işleri müdürlüğünde senden habersiz yapılıyor isegazetenle bağlantıya geçip'Benim yapmadığım, kaynağı başkasının olan ilçe haberlerine benim adımı yazmayın? deme cesaretini göstermelisin. Adamlık bunu gerektirir.
Ben 2002 yılında ilk kez bu gazeteciliğe adım attığımda ilk öğrendiğim İNTİHAL yapmayacaksın yani başka sitelere girip oradan yazı, haber, foto çalmayacaksın, gitmediğin haber senin haberin değildir mantığını kendime rehber edindim. Tek isteğim ilçemizin sesi olmak daha geniş kitlelere ilçemizi tanıtmaktı. Bu nedenle yaptığım haberleri geniş fotoğraflı kullanıyorum ve üzerlerine hiçbir imza atmıyorum.İnternet ortamındakendi sitenizin birinci geldiğini okuyucunun sizin sitenizi tercih ederek izlenme oranlarının bizimde üstümüzde olmasından dem vuruyorsunuz.

Haberi ya da haber fotosunu her nereden ya da hangi kurumun sitesinden alıyorsanız bu yaptığınız ahlaken doğru değildir. Çünkü bende sizlerde çok çok iyi biliyorsunuz ki bu haberi bir kamu sitesinden de alıyor olsanız haberin kaynağı benim. Sitelerde haberin servis edilme gün ve saati dakikası dakikasına yazıyor. Bu o haberin asıl kaynağının en güzel göstergesidir.

İşte bu takip ettiğinizdolambaçlı yol içinsu kurnazlığı yapıyorlar diye söylüyorum. Bunu yazdığımda da hemen figan edipsavcılığa koşuyorsunuz. Bak yine yazdım hadi koşun gidin savcılığa bakalım bu kez beni neyle suçlayacaksınız?
Gazetenizle görüşün ve bu olaya son verin.

Tabi kendinizi GAZETECİ kabul ediyorsanız?

Oysa aynı haberleri aynı kanaldan temin eden ve ilçemizde de ilçe muhabiri bulunan BİZİM SAKARYA gazetesinde de aynı haberler çıktı. Altında kimsenin imzası yok. Bu sizce ne anlam ifade ediyor hiç düşündünüz mü? Bu saygıdır, bu edeptir, bu hakkı sahibine vermektir?
........

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2709381/hendekli-haberci-ahmet-cilecinin-haber-ofkesi