CHP Gençlik kollarında kulis

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Örgütü'nün 10 Haziran'da yapmayi planladığı İl Gençlik Kongresi'ne parti büyüklerinin de müdahil olmasi gençlerin tepkisini çekiyor. Parti kulislerinden gelen haberlere göre, partili gençlerin çoğunluğunun desteğini alan Deniz AKAR'a karşı bazı parti büyükleri aday arayışlarına başladı.

CHP Sakarya'da İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşırkenparti içi kulislerin de hız kazandığı öğrenildi. Ecevit KELEŞ'in başkan seçildiği kongrede liste dışı kalan bazı partililer gözlerini gençlik kongresine çevirdi. Gençlerin 10 Haziran'da yapmayı planladığı kongrede , üniversite ve ilçe örgütleriyle eski gençlik kolları başkanı Ceyhun Sabahattin Sorguç'un desteğini alan Deniz Akar'a karşı, bu partililerin 'genç aday' arayışlarında oldukları belirtildi. Kulislerden gelen haberlere göre aday arayışındaki bu partililerin gençlik kongresiyle partide etkinlik kazanma niyetinde oldukları konuşuluyor. İl kongresinde hiç bir adayın listesinde yer alamayan ancak yeni dönemde etkin olmak isteyen bu grubun, kulislerde bir araya geldikleri ve Akar'a alternatif olarak kendilerine yakın gördükleri bir ismi aday çıkarmak istedikleri de gelen bilgiler arasında.

Gençlerse, 'büyüklerin' çekişmelerine alet olmak istemediklerini belirterek, kongre sürecinde özveriyle yarattıkları birlikteliğin önüne hiç birşeyin geçemeyeceği mesajı verdiler

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2709789/chp-genclik-kollarinda-kulis