SEAH'ta hastaya kötü muamele iddiası!

MEDYABAR.COM -

Melek Zübeyde K. isimli genç kız, sindirim sistemindeki bir rahatsızlık nedeniyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü gastroenteroloji polikinliğinde görevli Doktor Erkan Parlak'tan randevu aldı.

Muayene olmak için hastaneye giden Melek Zübeyde K., burada randevu aldığı doktorun yerineC.K isimli bir başka doktorun muayene odasında olduğunu ve devamında da kendisine kötü muamele yapıldığını iddia etti.

Melek Zübeyde K., yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

"03.05.2016 tarihi için Sakarya Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden gastroenteroloji polikinliğinden Erkan Parlak doktoru için randevu aldım fakat hastaneye gittiğimde erkan bey yerine C.K. adında Uzman Doktor ve iç hastalıkları olan bir doktorla karşılaştım. Erkan bey ortada yoktu hastalarla c.bey ilgileniyordu benim randevum 10.50 olmasına rağmen beni içeri 20 dakika geç aldılar ve içeride c. beyle karşılaştım. Önceki raporlarımı verdim ve bana neyin var dedi. Bilmiyorum raporlarda yazıyor dediğimde nasıl bilmiyorsun diyerek bana sert bir çıkış sergiledi. Daha sonra bana bir kağıt vererek al bunları sekretere götür bu tahlilleri yaptır dedi. Dışarı çıktım o sırada babam geldi babama durumu açıkladım. O sırada doktor yanımıza gelerek tahliler için verdiği kağıdı yırtıp atarak muayene olmak istemiyorsan olma diye sert bir çıkış göstererek odasına geri döndü.. Neye uğradığımı şaşırdım ve hastaneyi terkettim."

Şikayetçi genç kız, BİMER ve Sağlık Bakanlığı hattı 184'e şikayette bulunduktan sonra bugün de SEAH Korucuk kampüsüne giderek Başhekim yardımcısı ile görüştü.

Yazdığı şikayet dilekçesini hastane yönetimine veren Melek Zübeyde K., teyzesinin de telefonla konuştuğu doktorun "Hasta problemli" dediğini de ileri sürdü.

Medyabar Editörünün görüştüğü Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yetkilileri de konuyla ilgili inceleme yaptıktan sonra bir açıklama yapabileceklerini ifade ettiler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2710649/seahta-hastaya-kotu-muamele-iddiasi