Kadın umudun adıdır

Toçoğlu, "Rahmetli Erdem Beyazıt'ın; 'Kadınlar bilirim ülkeme ait. Yürekleri Akdeniz gibi geniş, soluğu Afrika gibi sıcak. Yaslandın mı çınar gibidir onlar, sardın mı umut gibi' dizelerinde ifade ettiği gibi siz, erkekler için, hatta dünya için her zaman umut oldunuz" dedi.

AK Parti Sakarya Kadın Kolları, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir teşkilat yemeği düzenledi. Yemeğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve eşi Gönül Toçoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Özden ve AK Partili hanımlar katıldı.

Kadın hayatın başlangıcını ve bitişini temsil eder

Düzenlenen yemekte açılış konuşmasını Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Atabek yaptı. Atabek, toplumun her kesiminde, insan ve insana dair açılan her pencerede kadınların olduğunu ve kadınların yüzyıllardır hayatın başlangıcını ve bitişini temsil ettiğini ifade etti. Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir şiir okudu.

Kadınlarımızın umutsuzluğa kapıldığını görmedim

Daha sonra kürsüye çıkan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Başkan Toçoğlu, "Bugüne kadar birçok seçim atlattık. Çok yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. Bizi üzen, moralimizi bozan birçok hadiseyle karşılaştık. Tek bir seçim döneminde dahi kadınlarımızın asla umutsuzluğa kapıldığını görmedim. Sizin inancınız, sizin heyecanınız ve sizin iyi niyetiniz her seçim zamanında; her zor zamanda bizim için motivasyon kaynağı olmuştur" dedi.

Kadınlarımız yaşanan değişime katkı sağlayacak

Son on yılda Türkiye'de güzel değişimler yaşandığını bu değişimlerin kadınlara da olumlu yansıdığını belirten Başkan Toçoğlu, "Kadınlarımız, Sayın Başbakanımızın özel ilgisi ve himayesiyle, siyasetten iş hayatına, eğitimden sosyal hayata kadar birçok alanda kendine yer bulmuş, pozitif ayrımcılıkla kadınlarımız var olduğunu hissetmeye başlamıştır. Ancak kadınlarımızın sorunlarının tamamen çözüldüğünü söylemek elbette doğru olmaz. Kadınlarımızın sorunları var, kaygıları var. Yapılan işler, atılan adımlar elbette yeterli değil. Ama yaşanan değişim, bizatihi kadınlarımızın inisiyatifi ile gerçekleşmektedir. Bu yüzden kadınlarımız, söz haklarını sonuna kadar kullanmalı, taleplerini yüksek sesle dile getirmeli, Türkiye'de yaşanan bu değişime katkılarını sürdürmelidir. Rahmetli Erdem Beyazıt'ın;"Kadınlar bilirim ülkeme ait Yürekleri Akdeniz gibi geniş, soluğu Afrika gibi sıcak Yaslandın mı çınar gibidir onlar, sardın mı umut gibi." Dizelerinde ifade ettiği gibi siz erkekler için, hatta dünya için her zaman umut oldunuz. Bizim için, kadın umudun adıdır. Bunu en iyi bilen insanlardan biri de ben olmuşumdur" diye konuştu.

Kadınlarımızın emeği tartışılmaz

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun ardından kürsüye çıkan AK Parti Sakarya Milletvekilleri Hasan Ali Çelik ve Ali İhsan Yavuz TBMM'de son dönemde kadınları ilgilendiren yasalarla ilgili açıklamalarda bulundular ve Dünya Kadınlar Günü'nü kutladılar. Son olarak kürsüye çıkan AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu AK Parti Kadın Kolları'nın teşkilat çalışmalarından övgüyle bahsetti. Her alanda olduğu gibi siyasette de kadın elinin değmesiyle çalışmalara bir düzen geldiğini belirten Uncuoğlu, "Memleketimizin ufuklarının aydınlandığı şu dönemde kadınlarımızın emeği tartışılmazdır. Büyük bir sevdayla, inançla, kararlılıkla, azimle çalışmalarını sürdüren hanım kardeşlerimizin emeklerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Her gün 8 Mart farkındalığı ile kadınlarımızın her alanda eşit haklarda çalışmalarına destek vermeliyiz" diye konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2711050/kadin-umudun-adidir