Milletvekili Kutluata'dan 'kurtuluş' mesajı

Kutluata'nın mesajı şu şekilde:

"Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtulmasının 93. Yılında ülkemizin ve Sakarya'nın kurtuluşunda büyük yararlılıklar göstermiş olan büyüklerimizi hayranlık ve rahmetle anıyor bütün hemşerilerimizi kutluyorum.

Kurtuluş mücadelesinin başladığı ilk günlerden itibaren ülke savunmasına koşan Sakaryalının dedeleri hem ülkemizin hem de Adapazarı'nın kurtarılmasında tarihi kahramanlıklar göstermiştir.

Bu süreçte Sakaryalıları örgütleyerek sadece Adapazarı'nda değil bölgenin kurtuluşunda da büyük yararlılıklar gösteren İbsiz Recep, Kazım Kaptan ve Halit Molla ile silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

Düşman işgali görmüş bir ülkenin evlatları olarak yüce Milletimiz bilmektedir ki bu toprakları Türk yurdu olmaktan çıkarmak için işgal edenlerin gücü Türk milletinin vatan sevgisini hiçbir zaman aşamamıştır. Ancak düşman cepheden gelerek yapamadığını, yerli işbirlikçileri ve taşeronları eli ile milletimizi şaşırtarak ve yanıltarak başarmaya çalışmaktadır.

Ancak bilinmelidir ki aleni işgaller bertaraf edildiği gibi sinsi işgaller de işbirlikçileri ile birlikte tasfiye edilecektir. Düşman nereden, nasıl ve kimlerle el ele tutuşarak, hangi uğursuz süreçlerin arkasına saklanarak, gelirse gelsin Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran milli şuurun bugün de devam ettiğine inancımız tamdır."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2711930/milletvekili-kutluatadan-kurtulus-mesaji