'Vahye göre Sosyal Hayat ve Gençlik' Hendek'te

Bir grup üniversite öğrencisinin kurduğu "Kum Saati Topluluğu " ilk etkinliğini Türkiye'nin ilk ve tek kadın müfessiri Semra Kürün ÇekmegilileHendek Ticaret Merkezi konferans salonunda gerçekleştirecek.Konferans 19 Aralık Cumartesi günü saat 19.00 da Hendek Ticaret Merkezi konferans salonunda olacak.

Semra Kürün Çekmegil Kimdir

Tefsirine ömrünü adamış bir anne.15 Mayıs 1947'de Malatya'da dünyaya geldi. Bulunduğu çevrenin kültür dünyasında duruşuyla isim yapmış kalem erbabı Mehmet Said Çekmegil 'in kızı oluşu ile küçük yaştan itibaren islam terbiyesini tanıma ve içselleştirme fırsatı bulmuştur. Genç yaşlarda sosyal aktivitelerde bulunmuş, çeşitli kırsal bölgelerde üzeri toprak ile küllenmiş vahyi aydınlığa çıkartmak için emek harcamıştır. Uzun yıllar çevresindeki arkadaşlarıyla tefsir ve siyer dersleri yapmıştır.

İlk emre yürekten teslim olmuş Semra Kürün Çekmegil , ilk emri ihmal edenlerin iflah olmayacağını dillendirmektedir. Okumanın, düşünmenin Kur'an'i bir hakikat olduğunu söylemektedir. 70 yaşına yaklaşan bu annemiz Malatya 'da aktivitelerine hız kesmeden devam etmektedir ve son zamanlarda, 13 ciltlik çıkardığı adını "Okuyucu Tefsiri" koyduğu tefsir kitabı geniş yankı bulmuştur. Halen Malatya' da yaşamakta ve Nida dergisinde yazmaktadır. Farklı vakıf ve cemiyetlerde vahyi anlatmaya devam etmektedir. Semra Kürün Çekmegil dört çocuk annesi olup ev hanımıdır.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2712022/vahye-gore-sosyal-hayat-ve-genclik-hendekte