Temel Karamollaoğlu Sakarya'da hükümete yüklendi

MEDYABAR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sakarya'da bir otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Salonu dolduran partililer Karamollaoğlu'na sevgi gösterilerinde bulundular.
Alkışlarla kürsüye çıkan Genel Başkan Karamollaoğlu, hükümeti eleştirdi.

Karamollaoğlu,"Benimle değilsen, beni desteklemiyorsan, bana oy vermiyorsan sen hainsin, sen teröristsin diyor. Arkasından da ben bunu sadece yöneticilere söyledim, vatandaşa söylemedim diyor. Sen sana oy vermeyenlere bu tabirleri kullandın. Hem itham edeceksin hem kucaklaşacaksın.Olmaz, yapamazsın bundan vazgeçmen icap eder. O yüzden bir numaralı mesele; biz hem belediyelerde hem genel yönetimde bunu prensip edindik. Allah nasip eder de belediye başkanlarımız makamlarına oturdukları zaman kesinlikle kendisine oy veren ve vermeyen arasında hizmette bir farklılık gözetmeyecek. Hiç bir zaman yanlışa tevessül etmeyecekler. Hiç bir zaman ehil olmayan bir insanı bu bizdendir diye belli makama getirtip oturtmayacaklar. İş ehline verilecek" dedi.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun 28 Şubat'tan daha ağır olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, "Bugün içerisinde bulunduğumuz şartlar 12 Mart'tan, 12 Eylül'den, 28 Şubat'tan daha ağır. Ama ağalar üstte oturdukları, kendileri böyle bir şeyle muhattap olmadıkları için yakınları da dahil bunun hiç farkında değiller. Biz demiyoruz artık başkaları diyor. 12 Mart'ı yaşadık, 12 Eylül'ü yaşadık, ihtial dönemini yaşadık, 28 Şubat'ı yaşadık ama insanlar bu kadar baskı ve tehdidin altında şiddete maruz kalmamışlardı. Kim ki her hangi bir makamda bulunup, hükümete karşı bir tavır sergliyorsa, önemli bir mevkideyse hemen alaşağı ediliyor. Bahane de kolaylaştı fetöcü de al içeriye. Devlet böyle yönetilir mi Allah aşkına" diye konuştu.

Karamollaoğlu, konuşmasının ardından partisinin Sakarya adaylarını tek tek kürsüye çağırarak tanıttı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2712067/temel-karamollaoglu-sakaryada-hukumete-yuklendi