Esrarengiz ölüm! Kiralık araçta 2 ceset

Yalovanın Altınova İlçesine bağlı Tavşanlı Beldesinde, deniz kıyısında park etmiş kiralık Otomobilin içinde her ikisi de farklı kişilerleevli olan 27 yaşındaki Ümit Can Aydoğdu ve 25 yaşındaki Demet Akbaş adlı kadının cesetleri bulundu.

Yapılan ilk incelemede, elleri eşarp ile bağlı olan Akbaşın boynundan vurularak öldürüldüğü, Aydoğdu nun ise çenesinin altından sıkılan saçmalar da vurulduğu ortaya çıktı. Genç kadının ellerinin tülbentle direksiyona bağlı olduğu iddiası da var.
Altınova ilçesine bağlı Tavşanlı Beldesinde amatör maçların oynandığı deniz kıyısındaki futbol sahasının yanında 54 VD 655 plakalı otomobilin içinde hareketsiz 2 kişi görüldü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Otomobilin yanına giden ekipler, Ümit Can Aydoğdu ve Demet Akbaşa ait olduğu belirlenen iki ceset buldu. Yapılan ilk incelemede, Akbaşın elleri eşarp ile bağlandıktan sonra boynuna sıkılan pompalı tüfek ile öldürüldüğü, sürücü koltuğunda oturan Ümit Can Aydoğdu nun ise çenesinin altından sıkılan saçmalar ile yaşamını yitirdiği tespit edildi. Gece meydana geldiği sanılan olay sonrası Jandarma ekipleri olayın nasıl meydana geldiğini belirlemek için araştırma başlattı.
İNTİHAR MI? İNFAZ MI?
Yalova Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından Ümit Can Aydoğdu ve Demet Akbaşın cesetleri otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olay yerinde bulunan ve el konulan pompalı tüfek ise balistik incelemeye gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, Ümit Can Aydoğdu nun, tartıştıktan sonra Demet Akbaşı öldürüp intihar ettiği ihtimali ile çiftlerin başka birisi tarafından öldürülme şüphesini araştırıyor.
KAYIN PEDERİ KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNMUŞ
Kiralık otomobilde cesetleri bulunan Ümit Can Aydoğdu ve Demet AkbaşınKaynarca İlçesinde oturdukları ortaya çıktı. Ayrı kişilerle evli olan Aydoğdu ve Akbaşın aynı zamanda birer çocuklarının olduğu belirlendi.

Demet Akbaşın dün gece saat 22.00 sıralarında Kaynarca Karaçalı Mahallesinde birlikte oturduğu kayın pederinin iki katlı evinde, kendi odasına çıkacağını söyleyerek yanlarından ayrıldığı öne sürüldü. Gelininin sabah evde olmadığını gören kayın pederinin de Kaynarca İlçesindeki jandarma komutanlığına gidip kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi.
DHA

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER..

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2712320/esrarengiz-olum-kiralik-aracta-2-ceset