Osmanlı Ocakları'nda şok eden istifa!

"Fikir ayrılığına düştüm"

Hasan Dişli kendi facebook hesabından yayınladığı mesajında "Osmanlı Ocaklarından kendi isteğim ile, kurumsal kimlik anlamında fikir ayrılığına düştüğüm için, bu oluşumdan ayrılma kararı aldım. Bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.

Kaya da "görevi bırakıyorum" dedi

Öte yandan Hasan Dişli'nin sosyal medyada istifa ettiğini açıklamasının ardından, paylaşım altına yorum yazan Kemalettin Kaya da, Osmanlı Ocakları Marmara Bölgesi genel sekreterliği görevini bırakacağını açıkladı. Kaya, Hasan Dişli'nin yorumunun altına "Kararın hayırlı olsun reis. Reis, seninle beraber ben de Osmanlı Ocakları Marmara Bölgesi genel sekreteri görevini bırakıyorum" diye yazdı.

Devamı gelecek mi?

İstifa sonrasında Osmanlı Ocakları Sakarya İl Başkanlığı'na kimin geleceği merak edilirken, Dişli ve Kaya'nın ayrılma kararına başka isimlerin eklenip eklenmeyeceği, yeni istifaların gündeme gelip gelmeyeceği merak uyandıran bir başka konu oldu.

BİR İSTİFA DA GEYVE'DEN

Hasan Dişli'nin Osmanlı Ocakları Sakarya İl Başkanlığı göreviden istifa ettiğini açıklamasının ardından, bir istifa da Geyve'den geldi. Osmanlı Ocakları Geyve İlçe Başkanı Murat Özkan da istifa ettiğini sosyal medya üzerinden duyurdu.

"Davada yanımda olanlara teşekkür ederim"

Murat Özkan kendi facebook hesabından yayınladığı mesajında, "Geyve Osmanlı Ocakları ilçe başkanlığından istifa ediyorum...Tüm dostlara bu davada yanımda oldukları için teşekkürlerimi sunarım. Bizim tek davamız var, Kur'an ve sünnet. Bu uğurda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğim. Selam ve dua ile..." ifadelerini kullandı.

Başka ilçe başkanlarından da istifa açıklamasının gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2712676/osmanli-ocaklarinda-sok-eden-istifa