Yerel gazetelerde bugün...

YENİ ADLİYE BİNASI MERKEZDE OLSUN!

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den, Camili'de yapılması planlanan yeni Adliye binası için, açılışı yapılan Bölge Adliyesi yanındaki 130 dönümlük alanın tahsis edilmesini istedi.

YARGI ÜSSÜ SAKARYA

Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi açılış töreninde konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Artık bir soruşturma başladığında ya da bir dava açıldığında yargının kum saati işlemeye başlayacak. Uygulama sayesinde sistemin geciken ya da tıkanan yerlerini de tespit etmiş olacağız" dedi.

SAKARYA'DAKİ VATANDAŞLARIMIZ İSTANBUL'A TAŞINMAYACAK

Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi'nin adli yıl açılış töreninde konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Artık istinaf başvuruları için Kocaeli ve Sakarya'daki vatandaşlarız İstanbul'a taşınmayacak. Bu bölgelerin bağı olduğu İstanbul'daki bölge mahkemeleri iş yükü nedeni ile hafiflemiş olacak" dedi.

Yenigün

İki yıl önce tamamlanmasına rağmen personel yokluğu nedeniyle bir türlü açılamayan Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) dün Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü katılımıyla açıldı.

YARGI ÜSSÜ OLACAK

Uzun zamandır açılmayı bekleyen Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla açıldı. Açılış törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun, "Dinsiz bir devlet yaşar ama adaletsiz bir devlet yaşayamaz" sözleriyle yaptığı adalet vurgusu damga vurdu.


Medyabar.com Editörlerince Derlenmiştir

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2712744/yerel-gazetelerde-bugun