Başkan Öztürk personel ile vedalaştı

"Erenler'e Hizmet Etmekten Mutluluk Duydum"

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 31 Mart'ta görev süresi dolacak olması sebebiyle Belediye personeli ve aileleri ile veda programında bir araya geldi. Erenler Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen programınaBaşkan Yardımcısı Yakup Kara, birim müdürleri,belediye bünyesinde çalışan personel ve aileleri katıldı. Programda Başkan Öztürk " 15 yıldır Erenler'e hizmet etmekten büyük mutluluk ve gurur duydum" diyerek personelinden helallik istedi.

"Birlikte Güzel İşler Başardık"

Veda programında belediye personeli ve aileleri ile bir araya gelen Başkan Öztürk 2004 - 2019 yılları arasında yapılan çalışmalara değinerek " 15 yıllık uzun soluklu bir süre içerisinde birlikte Erenler'e hizmet ettik. 2004'te görevi devraldığımızda 840 hektar hizmet alanı olan bir belde belediyesi iken bugün 16 kat büyümüş 13.400 hektar hizmet alanına ulaşmış bir merkez ilçe belediyesi haline gelmiştir. 2004 yılında devraldığımız eski parayla 28 trilyon borcumuzu ödeyerek üzerine yaklaşık 200 trilyon yatırım gerçekleştirdik. Bütçe 2004 yılında yüzde 54 olan bütçe gerçekleşmemiz bugün yüzde 99'a ulaşmış durumda. Yine 2004 yılında bütçemizin yüzde 83'ü personel maaşlarına giderken bugün bu oran olması gereken yasal seviye olan yüzde 30'un altına indirmeyi başardık. 2004 öncesinde belediyemizin 40 yıllık tarihinde 38 km yeni yol açılmış iken 2004 sonrası bizim 15 yıllık dönemimizde 85 km yeni yol çalışması gerçekleştirdik. Türkiye'de Kentsel Dönüşüm yetkisi alan ilk belediye olduk imkansız denileni başardık bizden sonra yetki alan belediyeler projelere başlayamazken biz başladık iki etabını bitirdik diğer etapların projelendirilme çalışmaları hazırladık. İlçemize yakışır yeni bir belediye hizmet binası, Kültür Merkezi, Yaşam Merkezi gibi vizyon projeler altına imza attık. Sayısızca sosyal ve kültürel projeleri hayata geçirdik. Netice itibarı ile bu 15 yıllık süreçte biz güzel işler yaptığımıza inanıyoruz. Bunun karşılığını da milletimizden her seçim döneminde oylarımızın daha da yukarı çekerek oylarımızın artması ile almış olduk"şeklinde konuştu.

Belediye Personeli ile helalleşti

Belediye personeli ile helalleşen Öztürk " Kıymetli mesai arkadaşlarım şahsım adına 15 yıl Erenlerimize sizlerle birlikte hizmet etmekten mutluluk duydum. Ben sizlerden razıyım Allah'ta sizlerden razı olsun. Bu manada haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana her birinize hakkım helal olsun" diyerek personel ve aileleri ile vedalaştı. Konuşmaların ardından Başkan Öztürk'e tüm belediye personeli adına Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Kara hatıra hediyesi taktim etti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2713326/baskan-ozturk-personel-ile-vedalasti