Kaynarca'da 23 Nisan böyle kutlandı..

Kaynarca'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı saat 9.00'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başladı.

Atatürk ilkokulu bahçesindesaat 10.00'da başlayan törenlere halk büyük ilgi gösterdi. Törene Kaymakam Huriye Küpeli Kan, İlçe Jandarma Komutanı Neşat Güneri, Belediye Başkanı Zeynur Özel, Emniyet Amiri Selahaddin Keskin, siyasal partilerin, sivil toplum örgütlerinin ilçe başkanları ve yöneticileri, daire amirleri, öğretmenler, okul yöneticileri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkadir Karaca günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara bayram armağan eden tek lider olarak çocuklara gösterdiği güvenin büyüklüğünü vurgulayarak şöyle konuştu: "Kutlamakta olduğumuz bu bayram gönüllerimizdeki, sevgi, dostluk duygularıyla, barış ve huzur dolu bir dünyanın temelini oluşturacaktır. 23 Nisan'da açılan Büyük Millet Meclisi bağımsız Türk Devleti'nin temel taşını oluşturmuştur. Bugün gönderlerinde ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı, minarelerinde ezanların yükseldiği milli egemenliğin hakim olduğu özgür bir Türkiye'de yaşıyorsak, çocuklarımız neşe içinde cıvıldaşıp, oynaşıyorsa, bunu kanlarını ve canlarını bu ülke için gözünü kırpmadan feda eden, korkusuzca ölüme koşan atalarımıza borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Onları hayırla, minnetle ve rahmetle yad etmemiz bize görev olmalıdır. Bize emanet edilen cennet vatanı muasır medeniyet seviyesine çıkarmak en büyük idealimiz olmalıdır."

Törende Atatürk ilkokulu ve Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları çeşitli gösteriler sunuldu.Programda müzikal gösteriler, şiirler, halk oyunları, jimnastik gösterilerine yer verildi. Şiir, resim ve atletizm yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından verildi. Törenlerde Kaynarca Güreş Spor Kulübü sporcuları da bir gösteri yaptılar.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2713361/kaynarcada-23-nisan-boyle-kutlandi