Arap turistler Sapanca'da olay çıkardı...

Olay, Kırkpınar Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kırkpınar'da bulunan beş yıldızlı bir otelde konaklayan Arap turistler dolaşmak için otelin dışına çıktı. Tur firması tarafından kendilerine tahsis edilen araçla İzmit caddesi üzerinde bulunan pazar yerine gelen 10 kadar turist, araçtan inerek yolun karşısındaki pazar yerine geçmek istedi. Karşıya geçmek isteyen turistlerden 5 yaşındaki Reyhan A.S.'ye o sırada otomobil çarptı.

Kaza sonrası hafif şekilde yaralanan çocuk tur aracı ile Kırkpınar Aile Sağlığı Merkezine götürüldü. Yaralı çocuğuAile Sağlığı Merkezi'nde ki sedyeye yatıran aileye sağlık merkezindeki görevli hemşire N.Ö yardımcı olmak istedi. N.Ö görevli doktorun dışarıdaki bir hastada muayenede olması sebebiyle Aile Sağlığı Merkezi'ne 112'den ambulans istedi. Bir süre sonra sağlık merkezine gelen Ambulans ve sağlık ekibi içerinin çok kalabalık olması sebebiyle sağlık merkezine giremedi.

Görevliler, bunun üzerine dillerini bilmedikleri turistleri el işaretleri ile dışarı çıkarmak istedi. Dışarı çıkmak istemeyen turistlerden Yusuf Muhammed A. S. iddiaya göre bir anda panikleyerek duvarda asılı bulunan saati hemşire N.Ö.'nün başına vurdu.
Hemşire N.Ö., aldığı darbe ile yere düştü. Yusuf Muhammed A. S. daha sonra ise pencere camını yerinden çıkararak yere attı. Olayların büyümesini sesi duyarak içeri giren ambulans görevlileri ve vatandaşlar önledi. Olayda yaralanan hemşire N.Ö.'nün aldığı darbe sonucu kafasında ödem oluştuğu öğrenildi. Polis tarafından gözaltına alınan Yusuf Muhammed A. S. ifadesinin arından serbest bırakıldı. Olay hakkında soruşturma başlatıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2714002/arap-turistler-sapancada-olay-cikardi