Sofuoğlu bu kadarını hak etti mi?

Alaattin Onur
Alaattin Onur

Motosiklet Dünya şampiyonu ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun yaptığı bir paylaşım sonrası adeta linç edilmek istendi.

Kimdir Kenan Sofuoğlu?

Akyazı ilçesinde doğmuş küçük yaşında başlayan Motosiklet tutkunluğunu azimle çalışarak Dünyaya taşıyan.

Çeşitli ülkelerde yaptığı yarışmaları kazanarak Dünya şampiyonu olmuş bir isim Kenan Sofuoğlu.

Küçük yaşlarda başladığı adeta tutku haline getirdiği spor dalında İlçesinin, İlinin ve Ülkesinin gurur kaynağı olmuş bir isim Kenan Sofuoğlu.

Neredeyse tüm hayatını spora verdiği için yarışlarda geçirdiği kazalarda vücudunda kırılmadık kemik kalmayan, başka yaşam alanlarında pek görülmeyen inançlı bir o kadarda terbiyeli örnek bir Türk genci'dir Kenan Sofuoğlu.

Yaşadığı şampiyonlukları Türk Milletiyle paylaşırken bu başarılardan kazandığı paralarla da birçok yardımlar yaptı Kenan Sofuoğlu.

Kenan Okul yaptı,Kenan İddiadan gelecek paralara el sürmeyip hayır kurumlarına dağıttı.

Dini günlerimizde birçok aileye reklamını yapmadan kimselere duyurmadan yardım elini uzattı kol kanat gerdi. Kenan Sofuoğlu.

Yaptığı paylaşımı bende yadırgayanlardan biriyim. Fakat iş öyle bir duruma geldi ki. Öyle saldırılar oldu ki bende bu satırları yazmak zorunda kaldım.

Motosiklet sporunun dışında neredeyse hiçbir sosyal faaliyet yaşamayan Kenan Sofuoğlu yarışları bırakıp kendi köşesine çekilecekti.

Motor sporları için projeleri vardı bunları hayata geçirmek için çalışmalara başlamıştıki; kendisini telefonla arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Gel oğlum bana lazımsın" sözünü 2 etmeden gelip hiç bilmediği bir dal olan siyasete girmek durumunda kaldı.

Kenan Sofuoğlu Milletvekili seçildikten sonra hiç alışık olmadığı bir hayata siyasete ayak uydurmaya çalıştı ama acemilik döneminde ne yapsa basına malzeme olmaktan kurtulamadı.

Buda yetmez gibi kendisi gibi siyasette acemi olan akrabasını da danışman olarak yanına aldı. O danışmanın hatasının vebali de ona yüklendi. Özür dilese de fayda etmedi.

Ne yaptı Kenan Sofuoğlu İhalemi aldı, Hibe kredilere mi kondu. Devletin malını yakınlarına mı peşkeş çekti ,Vatan hainleriyle birlikte mi oldu. Mecliste o hainlere destek mi verdi ne yaptı.

Sadece siyasette acemice bir 4 dakikalık paylaşım yaptı hatasını kabul edip özür diledi.

Bir kaç saniye şöyle bir empati yapıp Kenan Sofuoğlu'nu kendi çocuğunuz kabul edin.Bu saldırıları kendi çocuğunuza yapıldığını düşünün.

Evet, Kenan siyasi tecrübesizliği dolayısıyla hata yaptı ama bu kadarını da hak etmedi düşüncesindeyim.

- Medyabar, Alaattin Onur tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2714398/alaattin-onur/sofuoglu-bu-kadarini-hak-etti-mi