Kendine saldıran köpeğe ateş edince O'nu da vurdu

Adapazarı'nda yoldan geçen şahıs tarafından vurulan köpek ve sokak köpeklerine yemek veren bir kadın yaralandı. Zabıta ekiplerinin yaklaşmaya korktuğu köpek 1 saati aşık süre yardım bekledi

Aziz GÜVENER - Kaan GÜMÜŞEL

Esnaftan yemek topluyordu
Alınan bilgiye göre olay Adapazarı Şehir Merkezinde Dar Sokak olarak bilinen Dr. Nuri Bayar Caddesinde meydana geldi. Şehirde gün boyu esnaflardan topladığı yemek artıklarını toplayarak sokak hayvanlarına vermesiyle bilinen Lütfiye Ç. isimli kadın Katlı Pazar Yeri önündeyken köpeklerden biri yoldan geçen bir şahsa saldırdı. İsmi öğrenilemeyen şahıs belinden çıkardığı tabanca ile köpeğe defalarca ateş etti. Hayvansever Lütfiye Ç. de yerden seken kurşunla elinden yaralandı. Şahıs çevredeki vatandaşlarca yakalanarak polise teslim edilirken olay yerinde 112 Acil Servis Ambulansı çağrıldı.

"Köpeğe yardım edin"

112 görevlilerinin müdahale etmek istediği Lütfiye Ç. "Köpek de yaralı. Ona yardım edin. Benim bir şeyim yok. Arabamda yemekler var. Köpeklere vermek gerekiyor" diyerek müdahaleyei red etti. Çevredeki vatandaşların ve polisin ikna ettiği kadın ambulansa binerken artık yemeklerin olduğu seyyar arabayı esnaflar teslim aldı.

Zabıta yaklaşmaktan korkunca

Silahlı saldırıda yaralanan 'Arap' isimli köpek de Kent Meydanının duvarının dibine yatarak yardım bekledi. Bölgede görevli Büyükşehir Zabıtası otobüsün hemen yanında olan köpeğin saldırabileceğinden korkarak müdahale etmezken vatandaş tepki gösterdi. Zabıta ekipleri amirlerini arayarak durum hakkında bilgi aldı ancak kamyonetlerin müsait olmadığı bilgisi geldi.
Olayın üstünden yaklaşık 1 saat geçtikten sonra köpek ayağa kalkarak bir pasaja girdi. Bu sırada kamyonetle gelen zabıta görevlilerinin de köpeğe yaklaşmaya korkması üzerine caddede görevli bir sivil polis memuru köpeği kucaklayak kamyonete bindirdi. Köpeğin kamyonetten atlamaması için boynuna ip de bağlandı.

Yaralı köpek Büyükşehir Belediyesi Zabıta aracıyla Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız'ın Arifiye İlçesindeki kliniğine götürüldü.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2714532/kendine-saldiran-kopege-ates-edince-onu-da-vurdu