Akyazı'lı muhatarlar SEMOAS'a kavuştu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyükşehir sınırları içerisinde yer alan 311 muhtara yönelik başlatılan SEMOS projesi kapsamında Akyazı'da ki muhtarlar bilgisayarlarına kavuştu.

Bilgisayarı teslim alanlardan Akyazı İnönü Mahalle Muhtarı Mustafa Aydın, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na teşekkür ederek, "Biz göreve geldiğimiz günden beri bilgisayar ve otomasyon sistemini kendi imkanlarımızla kuran muhtarlardanız fakat, SEMOS programı ile Büyükşehir ile doğrudan bağlantılı çalışma olması işlerin hızlanması ve verimli hale gelmesini de sağlayacak. Birçok arkadaşımız bilgisayar sistemine geçememişti SEMOS sayesinde onlarda hem bilgisayara kavuşacak hemde sistemin kullanımıyla ilgili eğitim alarak vatandaşa daha hızlı ve etkin hizmet edebilme imkanına kavuşacaklar" dedi.

Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi (SEMOS) üç ana modülden oluşuyor. SEMOS ana modül, SEMOS talep modülü ve SEMOS raporlar modülü. Muhtarlar, SEMOS ile nüfus cüzdan örneği, yerleşim yeri belgesi, uluslararası aile cüzdanı talep belgesi ve daha birçok hizmeti bilişim çağının gerekleri gözetilerek hazırlanmış SEMOS programı çerçevesinde yapabilecekler ve mahallelerinde yaşadıkları problemleri SEMOS aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi'ne iletebilecekler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2714785/akyazili-muhatarlar-semoasa-kavustu