Adalet Bakanı Gül Valilikte

MEDYABAR.COM / Azim ÇELİK

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Sakarya Bölge Adliye Mahkemsi'nin açılışını gerçekleştirmek üzere Sakarya'ya geldi. Bakan Gül, ilk olarak Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Bakan Gül'ü Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ak Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç karşıladı.

Burada konuşan Bakan Gül, Sakarya'nın bu mahkemeyle Yargıtay görevi görecek bir kuruma kavuşacağını belirterek, "Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir hükümet eylem planı olarakta belirlemiş olduğu Sakarya İstinaf'ı inşallah açacağız. Böylece Sakaryalı hemşerilerimiz, vatandaşlarımız adeta bir yüksek mahkeme gibi, bir Yargıtay adeta Sakarya'ya gelmiş olacak. Fiziki imkanıyla hazırdı esasında ancak istinaf mahkemeleri biliyorsunuz hakimlerden müteşekkil bir İstinaf Mahkemesi ve bu konuda da HSYK tarafından da atamalarımız yapıldı, inşallah yeni adli yılda hemşerilerimize vatandaşlarımıza hizmet verecek.

Ben bu hizmetin Sakaryamıza, bölge adliye camiamıza, vatandaşlarımıza güzel hizmetler verecek. Bu vesiyleyle de genel başkan yardımcımız milletvekillerimiz, çok değerli yine arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün biz de hem HSYK üyelerimiz, hem bakan yardımcılarımız genel müdürlerimizle inşallah bu mutluluğu beraber yaşacağız. Sakaryalı kardeşlerimiz demokrasi direnişine, çok büyük mücadeleye tanıklık etti, tüm hemşerilerimizi buradan sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Cuhmurbaşkanıızın selamını bütün hemşerilerimize iletiyorum." dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2714910/adalet-bakani-gul-valilikte