Ayhan Sefer Üstün görevi devretti

AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen devir teslim töreni esnasında konuşan Üstün,"12 Eylül 2015'te gerçekleşen kongreyle kurulan İnsan Hakları Biriminin kurucu başkanlığını üstlenerek kısa süre içinde, tüm Türkiye'deki teşkilatlarımız dahil olmak üzere kuruluşunu gerçekleştirdik. Makamların geçici olduğunun bilincindeyiz, önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Bunu yapabildiysek ne mutlu bize. AK Parti'de bundan önce görev aldığım tüm aşamalarda; şahsım, ailem, partim ve milletimiz için en ufak bir sıkıntı oluşturabilecek her türden durumdan kaçındım. Bugün de alnımızın akı ve yüzümüzün pakıyla görevi devrettik." dedi.

Ardından devam eden Üstün,"Görevimizi çok değerli bir bilim insanı Prof. Dr. Yasin Aktay'a devretmekten mutluluk duymaktayız. Gözümüz arkada kalmayacak. Zaten AK Parti kurumsal bir partidir. Yine bu çalışmalar en nitelikli şekliyle devam edecektir. Partimizin hangi kademesinde görev verilirse verilsin, bunu dürüstlük, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinden asla ödün vermeden yaptık, yapacağız" diyerek görevi Siirt Milletvekili Yasin Aktay'a devretti.

Üstün sözlerine; "Başkanlığımız boyunca beraber çalıştığımız ekibimize ve bizlere bu görevi layık gören büyüklerimize teşekkürü bir borç biliriz" diyerek son verdi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2715315/ayhan-sefer-ustun-gorevi-devretti