Dinen sakıncası olmadığını öğrenince...

Akyazı Gazi Süleyman Paşa Mahallesinde market işletmecisi olan 55 yaşındaki Ali İkinci Akyazı Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Yavuz Tepeçınar'a organ bağışı yapmak istediğini belirtti.

Akyazı Devlet Hastanesi idarecileri ve sorumlu personel tarafından işlemleri yapılan Ali İkinci tüm organlarını bağışladı.

Ali İkinci organ bağışı sonrası yaptığı açıklamada; "Organ bağışının insanlığa büyük bir hizmet olduğunu biliyordum. sordun soruşturdum Dinen hiçbir sakıncası olmadığını da öğrendim hemen hastaneye gelip bağışımı yaptım bağış sonrası mutlu ve huzurluyum" dedi.

Akyazı Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Yavuz Tepeçınar organ bağışının önemine vurgu yaparak şöyle konuştu:

"Organ bağışı gerçekten hepimiz için çok önemli bir olay. Hasta sahibine hastanın durumu bildirip, organ bekleyen insanları anlatıp böyle bir bağışta bulunabilir misiniz demek gerçekten çok zor. Bunu söyledikten sonra bazen hakaretlerle bile karşılaşabiliyoruz. Ülkemizde organ bağışı bekleyen o kadar insan var ki, bu konuda hem bizlerin hem vatandaşlarımızın bilinçli olması lazım.

Bu görev en çok hastanelerde görev yapan bizlere düşüyor. İnşallah organ bağışı konusunun üstüne daha çok gideriz. Vatandaş bu konuyu çok daha iyi anlar Ali İkinci bey kendi isteği ile hastanemize başvurmuş organlarını bağışlamıştır kendisini hastanemiz ve organ bekleyen hastalarımız adına teşekkür ediyoruz" dedi.

Alaattin ONUR

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2715548/dinen-sakincasi-olmadigini-ogrenince