Ak Gençlik'ten Srebrenitsa açıklaması

Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir,Srebrenitsasoykırımının 20. Yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Demir açıklamasında; "Değerli Basın Mensupları, Sevgili Kardeşlerim

Bugün bir hayli zor ve yorucu ve fakat büyük bir önemi haiz bir yolculuğa çıkıyoruz. Bildiğiniz üzere 20 yıl önce medeniyetin beşiği iddiasındaki Avrupa tarihin gördüğü en kanlı soykırımlardan birine ev sahipliği yapmıştı.

Sırp kasabı Mladiç'in "Büyük Sırp kutsal gününün öncesindeyiz. Bu şehri Sırp milletine armağan ediyoruz. Türklere karşı ayaklanmamızı hatırlayarak, Müslümanlardan intikam almanın zamanı geldi."şeklindeki açıklaması, gerçekleşen katliamın ne denli plan ve program çerçevesinde olduğunu ve kin ile belenen Osmanlı düşmanlığıyla dolu olduklarını ortaya koymuştu. Bu beyanın ardından başlayan süreçte,12?77 yaş arası erkek sivil Boşnak topluca katledildi. Kadınlar sistematik bir şekilde tecavüze maruz bırakılarak toplu infaz yerlerinde, yollarda, dağlarda katledilen Boşnak siviller sayıları tahmini 64 olan toplu mezarlara gömüldüler. Aradan 20 yıl geçmiş olmasına rağmen, sıcaklığını hala koruyan bu katliamı asla unutmadık, asla da unutmayacağız.

Değerli Yol arkadaşlarım,

Srebrenista, üzerine çekilen filmleri, yazılan kitap ve şiirleri yalın ve acı gerçekliğiyle gölgede bırakmış, Tüm İslam alemi ve insanlığın her an bakarak tefekkür etmesi, ders çıkarması gereken; tuvali henüz kurumamış mavi bir tablo olarak karşımızda durmaktadır. Eli silahlı ve dilleri tutuk olan herkes bilmelidir ki zulüm asla ebedi değildir. Tarih Birleşmiş Milletleri, Hollanda Birliklerini ve üç maymunu başarıyla oynayan ülke ve yönetimleri asla unutmayacaktır.

Bugün vahşetten kurtulabilmek ümidiyle yollara düşüp açlık ve sefalet içerisinde günlerce yürüyen Boşnak kardeşlerimizin hali pür melallerini bir nebze olsun hissedebilmek ve "ölüm yürüyüşüne katılmak için AK Parti Sakarya Gençlik Kolları olarak Bosna'ya yola çıkıyoruz.. Hususen Srebrenista'yı, genel olarak ise Irak'ı,Suriye'yi, Afganistan'ı, Doğu Türkistan'ı, Mali'yi, Somali'yi ve daha nice mazlum ve mağdur coğrafyaları unutmadığımızı her an onlar ile beraber olduğumuzu gösterebilmek, İbrahim'e su taşıyan karınca misalince safımızı belli etmek için biz de harekete geçiyoruz.

Bosna demek biz demek, biz demek Bosna demektir.

Srebrenista demek Suriye demektir. Srebrenista Demek Doğu Türkistan demektir. Bu şuur ve idrakin dışındaki tüm önermeler zulmün devamına sebep olacaktır.

Bu vesileyle

Aliya'yı, Soykırımı,Kardeşlerimizi Unutmuyoruz!

Selam'a, Dua'ya, Vefa'ya gidiyoruz!

Seferimiz Hayrola!

Ya Allah Bismillah!"

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2715683/ak-genclikten-srebrenitsa-aciklamasi