Üst geçide takıldı!

Taşıdığı 23 tonluk çelikten demir eritme kazanını Samsun'a götürmekte olan Hüseyin Kara idaresindeki 41 P 9776 plakalı tır, Hendek mevkisinde Yeşiller Üst Geçidi'ne takıldı.

Takıldığı yerden tırı bir türlü çıkaramayan Kara, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, aracın sıkıştığı yerden çıkarılamaması üzerine yolun Ankara istikametine tıkanan ulaşımı, yan yoldan vermeye başladı.

Daha sonra olay yerine gelen karayolları ekipleri tırı, yoldan geçen başka ağır vasıta araçlarınca çekmeye çalıştı. Tırın takıldığı yerden çıkarılamaması üzerine vinç çağrıldı. Vinç yardımıyla tır sıkıştığı yerden çıkarılırken, 1 saat boyunca kapanan yol da yeniden trafiğe açıldı.

Tır şoförü Hüseyin Kara,taşıdığı yükün çok yüksek olduğunu belirterek, "23 ton ağırlığında bir yük. Demir eritme kazanını Samsun'da bir fabrikaya götürüyoruz. Aynı kazanın bir eşini geçen hafta aynı güzergahtan geçirmek suretiyle Samsun'a teslim etmiştik. Bugün aynı ölçülerde olan yükümüz geçide takıldı" şeklinde konuştu.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2715917/ust-gecide-takildi