Akyazıda şimdi de silahlı saldırı

Akyazı ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki Yusuf Kumaş bugün öğlen saatlerinde Akyazı Orman İşletmesi Şefliği'ne geldi. Bir süre sonra dışarıya çıkan Kumaş'ı kapıda bekleyen elleri sopalı 3 kişi öldüresiye dövdü. Kanlar içerisinde kalan Yusuf Kumaş yere yığılırkensopalarla saldıran üç kişi ise siyah renkli Mercedes marka bir otomobille olay yerinden uzaklaştı.

Yaralanan Yusuf Kumaş olay yerine gelen 112 ekiplerince yapılan ilk muayene sonrasında Akyazı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Görgü tanıkları "54 plaka siyah bir Mercedes Otomobilden inen 3 kişi bir anda sopalarla saldırdılar Daha sonrada otomobile binerek Kuzuluk Beldesi istikametine kaçtılar. Dün burada tomruk ihalesi vardı , onunla ilgili olabilir" dediler.

Olay yerine gelen polis görgü tanıklarından kaçan siyah otomobilin plakasını tespit etti. Saldırganlar aranıyor.

BU OLAY SONRASI..

Akyazı Orman İşletmesindeki sopalı saldırıyla ilgili polis araştırma yaparken saat17.00 civarında kimliği meçhul kişi veya kişilerce Dokurcun Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifi kurşunlandı.

Saldırı anında kooperatifte kimsenin bulunmaması nedeniyle ölü ve yaralı olmadı.

Olay yerine çok sayıda jandarma ekipleri yönlendirildi.

Olayın Cuma günü Kooperatif başkanı Mustafa Yıldızhan'ın bir başka gurupla aralarında tartışma yaşandığı ardından Akyazıİlçece Orman işletmesi önünde bir kişinin sopalarla darp edilmesi olayının devamı olduğu gelen bilgiler arasında.

Jandarma ve polis olay hakkında geniş çaplı araştırma başlattı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2715953/akyazida-simdi-de-silahli-saldiri