Gölpark, doğa sporlarına ev sahipliği yapıyor

Doğal yapısı korunarak projelendirilen, rekreasyon ve sportif amaçlı kullanıma yönelik fonksiyonlar ile donatılarak vatandaşların hizmetine sunulan Serdivan Gölpark, seyir güzelliğinin yanı sıra ulusal ve uluslar arası sportif faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık 170 sporcu, 20 Ocak Salı günü, 12.00 - 16.00 arası "Okul Sporları Sakarya Oryantiring İl Birinciliği" müsabakaları için Serdivan Gölpark'ta ter dökecek.

Sakarya'nın ilk amfi tiyatrosu, iskeleleri, çocuk oyun gurubu, piknik alanları, seyir terasları, yürüyüş ve koşu yolları ile sadece Sakaryalıların değil çevre illerden vatandaşların da tercih ettiği Serdivan Gölpark'ta sporcular fiziksel ve zihinsel beceriye dayalı müsabakada yeteneklerini konuşturacak.

Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde ilk 4 dereceyi alan sporcu ve takımlara kupa, madalya ve başarı belgesi takdim edilecek. Dereceye giren sporcular ayrıca Türkiye Şampiyonası'nda yarışmaya hak kazanacak.

Bedensel güç ve zihinsel beceriye bağlı bir yarışma olan ve kazananı en kısa sürede tamamlayanın belirlediği Oryantiring sporunda, yarışmacılar bilinmeyen bir alanda önceden yerleştirilmiş ve yerleri haritaya işaretlenmiş olan kontrol noktalarını sırasıyla bulmaya çalışacak.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2716324/golpark-doga-sporlarina-ev-sahipligi-yapiyor