Toçoğlu; 'Bu Zafer Sakarya'nın'

Ak Parti'de coşku
1999 ve 2004 seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanı, 2009 seçimlerinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeki Toçoğlu, 2014 Yerel Seçimleri'nden de sandıktan zaferle çıktı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yüzde 57,6'lık oy oranı ile yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Sonuçların açıklanmasının ardından AK Parti İl Teşkilatı'na gelen, partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Toçoğlu, burada vatandaşlara seslendi. Teşkilat önünde seçim sonuçlarını ilk olarak AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu değerlendirdi. Uncuoğlu, "Milletimizin yanında oluk. Derdimizi anlattık. Kara propagandalara rağmen derdimizi anlattık. Milletimiz adalet ve merhamet duygusuyla kasete, iftirayta geçit vermedi. Necip milletimiz yerel seçimleri Türkiye'nin tarihine altın harflarle yazdı. Milletimiz hiçbir oyuna geçit vermedi. Milletin diliydi Ak Parti'nin derdi. Bu zafer milletin zaferidir. Belediye Başkanlarımız dur durak bilmedi. Milletimizin iradesini her zaman başımızın üstünde tuttuk bundan sonra da tutacağız. İnşallah tüm şehrimize hizmetin en iyisini, belediyeciliğin en iyisini sunmaya devam edeceğiz. Milletimizin güzel yarınları olsun diye çalışmalarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Büyükşehir'de Toçoğlu ile 2. dönem
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Yeni dönem için bir kez daha Sakarya'ya hizmet etmeyi bize nasip eden Rabbime sonsuz şükürler olsun. Dün nasıl emanete sahip çıktıysak aynı hassasiyet ve inançla yolumuza devam edeceğiz. Sizlerin emanetine sahip çıkacağız. Bize olan güveni asla boşa çıkartmayacağız. Dürüst, çalışkan ve ilkeli duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Her zaman söyledik; AK Parti sıradan bir siyasi parti değildir. AK Parti'de siyaset yapmak başka partilerde siyaset yapmaya benzemez. Bizim büyük bir davamız var. Bizim büyük ideallerimiz var. Bizim yeryüzüne söyleyecek sözümüz var. Bizim Sakarya'ya, bizim sizlere sözümüz var. Bugün Sakarya'da istikrar kazanmıştır. Bugün Sakarya Başbakanımıza, hükümetimize, devletimize, milli iradeye sahip çıkmıştır. Bugün ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin bedduaları değil, Anadolu'nun saf ve temiz çocuklarının duaları kabul görmüştür. Bu tarihsel yürüyüşümüzde Sakarya her zaman olduğu gibi yine istikrara sahip çıkmış, Başbakan'ını yalnız bırakmamıştır. Sakarya her daim barışın, huzurun, demokrasinin kalesi olmuştur. Bundan sonra da bu önemli vasfını sürdürmeye devam edecektir" diye konuştu.

Sana hizmet şereftir Sakarya
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı özveri ve gavretle çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Toçoğlu, "Biz sadece bize oy verenlerin belediye başkanı olmadık, olmayız. Biz insanlar arasında hiçbir ayırım gözetmeden hizmet eden bir medeniyet tasavvuruna sahip insanlarız. Bunu en iyi sizler bilirsiniz. Yaratılanı yaratandan dolayı seven insanlar olduğumuz içindir ki milletimiz hamdolsun her dönem bu emaneti bizlere teslim etmiştir. Burası bizim evimiz; burası bizim şehrimiz; burası bizim her şeyimiz. Medeniyetimizin tüm renklerini içinde barındıran kardeşlik coğrafyası Sakarya; seninle aynı yolda yürümek; aynı havayı solumak; aynı şiiri okumak; aynı gökyüzüne bakmak; aynı duyguları paylaşmak; sevdamızın şehri Sakarya; sana hizmet etmek bizim için şereftir. Bu şerefi bizlere layık gören tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

Şehrimiz için Ülkemiz için
Gelecek dönemde hayata geçirilecek projelerle bambaşka bir Sakarya'dan bahsedileceğini de açıklamalrına ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Çok çalıştık. Gece demeden gündüz demeden davamızı yüceltmek için mücadele verdik. Yeri geldi ailelerimizi dahi ihmal ettik. Onlardan da helallik istiyoruz. Ama bütün bunları şahsi istikbalimiz için değil, şehirlerimiz için, ülkemiz için yaptık. Biz siyaseti halkımıza hizmet etmek için yaptık. Halka hizmet etmenin hakka hizmet etmek demek olduğuna tüm kalbimizle iman ettik. Sayın Başbakanımızın o kısık sesiyle dahi olsa hakikati haykırmak için verdiği çabayı görünce hangimiz yerimizde rahat oturabilirdik? O'nun sesinin kısılmasından dahi marazi bir zevk alan o karanlık güçler bilmelidir ki bu ülkede sesini kısamayacağınız milyonlarca Tayyip Erdoğan vardır. Siz arkanıza aldığınız karanlık güçlerle bu ülkeyi karıştırabileceğinizi sandınız. Ancak bir şeyi hesap edemediniz: bu milletin gücünü ve Allah'ın hesabını. Bugün başta Sakaryalı hemşerilerimiz olmak üzere milletimiz gereken cevabı demokrasinin en önemli unsuru olan sandıkta vermiştir. Artık yeni bir döneme giriyoruz. Beş yıl sonra bambaşka bir Sakarya'dan ve Türkiye'den bahsedeceğiz inşallah. Buna hepimiz şahitlik edeceğiz. Demokrasiye sahip çıkarak, partimize sahip çıkarak ve başbakanımıza sahip çıkarak gelecek güzel günleri hep birlikte göreceğimize olan inancımı bir kez daha belirtiyor hepinizi kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı. Başkan Zeki Toçoğlu, konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Hasan Ali Çelik ve ilçe belediye başkanları ile vatandaşları selamladı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2716362/tocoglu-bu-zafer-sakaryanin