Şeker deyip geçmeyin.. Aman dikkat


Haber: Nurettin ERYILMAZ

Bir zamanlar Sakarya'da düğünlerde şarkı söylen 'Toto Ağabey' lakaplı Muzaffer Çelenkoğlu şeker hastalığı nedeniyle 2 ayağını kaybetti. Bir yandan da maddi imkansızlıklarla boğuşan Çelenkoğlu şimdilerde yaşam mücadelesi veriyor.


Hayatı Altüst Oldu

Muzaffer Çelenkoğlu bundan 16 yıl önce şeker hastalığı nedeniyle iki ayağını birden kaybetti. Bu alay sonrasında hayatı altüst olan 'Toto Ağabey', eskisi gibi düğünlere gidememeye başladı.

Bir süre sonra da yokluk ve sefalet onu yakaladı. Eşiyle birlikte zor günler yaşamaya başlayan Çelenkoğlu, anılara tutunarak hayatta kalmaya çalıştı. Bayramlar ise artık daha az güldüğü günler oldu.


Anlamlı Ziyaret

Engelliler Birlik Federasyonu yetkilileri zor günler yaşayan namı değer 'Toto Ağabey'yi bu bayramda unutmadı. Federasyonun Genel Başkanı İbrahim İşçi, Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Durmaz ve Başkan Yardımcısı Özlem Kaya sanatçıyı evinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Baba Evinde Gözyaşları

Erenler Akıncılar Mahallesi'nde babadan kalmaevde yaşayan Muzaffer Çelenkoğlu, bu bayramda ziyaretçileri sayesinde biraz da olsa çektiği acıları unuttu. Kendisini ziyarete gelen Federasyon üyelerine, "Eller kadir kıymet bilmiyor annem" şarkısıyla seslendi. Şarkıyla duygusal anlar yaşayan Federesyon üyeleri ise gözyaşlarına hakim olamadı.


Sorunlarını Anlattı

Üç ay önce sağ ayağı kesilen Çelenkoğlu, yeni takılan porotez ayağını rahtlıkla kullanmadığını belirterek sorunlarını anlattı. Maddi imkansızlıklar yüzünden evinin akan çatısını yaptıramadığını belirten Toto Ağabey, aküleri arıza yapan engelli aracının da onarılmasını talep etti.


Abimizin Yanındayız

Engelliler Birlik Federasyonu Genel Başkanı İbrahim İşçi ise zor durumda olan Çelenkoğlu'na destek sözü verdi. İşçi, "Muzaffer Çelenkoğlu abimizin yanındayız ailesinin ve kendisinin bayramını kutladık. Abimizin üç ayrı sorunu olduğunu öğrendik protez ile ilgili sorunu firma ile görüşüp çözeceğiz aracının aküsü eskimiş onu da hemen değiştireceğiz. Evinin çatsının aktığını söyledi evin durumunu gördük tavanlara tahtalar çakılmış çatının kışa kadar onarılması gerekiyor belediyeler ve yardım severden destek isteyeceğiz" dedi.


Teşekkür Etti

Ziyaretten ve aldığı sözlerden dolayı Bayramda biraz da olsa yüzü gülen Çelenkoğlu, "Federasyona bayramda özelikle beni ve ailemi ziyaret ederek onurlandırdığı için çok teşekkür ediyorum" diyerek memnuniyetini dile getirdi.


'Çalışmak İstiyorum'

Rahatsızlığı nedeniyle bir yıldır sahne alamadığını belirten Çelenkoğlu "Çalışmak istiyorum düğünlerde şarkı söylemek için adeta sabırsızlanıyorum" dedi.

Şeker hastalığı bulunanlara tavsiyelerde bulunmayı da ihymal etmeyen Toto Ağabey, "Yaşadığım sağlık problemim ne olduğunu çok iyi anladım. Başkalarına tavsiyem beyazlardan uzak durun " dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2716396/seker-deyip-gecmeyin-aman-dikkat