Rahmetle anıyoruz

SGC Başkanı Sezai Matur 26 Eylül 2012de yaşanan elim olayın yıl dönümü nedeniyle şu açıklamayı yaptı:

Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Recep Bolat, Şef Devrim Ersen Özengin ve Gazeteci Mustafa Sükenin gazete denetimi sırasında uğradıkları silahlı saldırının yıl dönümünü yaşıyoruz. Olayda kaybettiğimiz şehitlerimiz Recep Bolat ve Devrim Ersen Özergin kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Sakarya basını için kara gün olarak nitelediğimiz acı olayı bir kez daha şiddetle kınarken, Allahtan bizlere bir daha böyle acılar yaşatmamasını diliyoruz.

Ne olmuştu?

Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat, BİK Kontrol Şefi Devrim Ersen Özergin ve Gazeteci Mustafa Süke, 26 Eylül 2012de rutin denetim için gittikleri Anadolu Gazetesinde gazete sahibi Adnan Uyumazın silahlı saldırısına uğradılar. Şef Özergin olay yerinde, Şube Müdürü Recep Bolat kaldırıldığı hastanede 8 Ekim 2012?de vefat etti.

Yaralı arkadaşımız Mustafa Süke ise uzun bir tedavi sürecinin ardından tekrar mesleğine döndü. Saldırgan Uyumaz tutuklu olarak yargılandığı Ağır Ceza Mahkemesi?nde iki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve bir 24 yıl ağır hapis cezası aldı. Karar Yargıtaya onay bekliyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2716721/rahmetle-aniyoruz