CHP'li Engin Özkoç ile vatandaşlar arasında polemik

MEDYABAR.COM -

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Engin Özkoç, Pazar günü gerçekleşecek anayasa değişikliği referandumu öncesi 'hayır' tercihini anlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Milletvekili Özkoç, beraberinde İl Başkanı Ayça Taşkent ve parti yöneticileri ile Erenler Hacıoğlu Mahallesinde bir kahvehanede 'hayır' oyu kullanılmasına yönelik sohbet etmek istedi.

Ancak kahvehanedeki vatandaşlardan bazıları ile Milletvekili Özkoç arasında polemik yaşandı.

Özkoç'un referandum maddeleri üzerinden konuşmasına cevap veren vatandaşlar Ak Parti iktidarında yapılan bazı hizmet ve yatırımları anlatarak tepki gösterdi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un söylediklerine tepki gösteren gençlere Engin Özkoç, "Öyle demedi. Orada emperyalistler ve işbirlikçileri kelimesini kullanıyor" cevabını verirken, vatandaşlar ise "Biz hepsini dinledik. Kafamızı da kessen evet" dedi.

Evet afişlerini vekile vermeye çalışan vatandaşlardan birisi, "HDP ile birlikte hareket etmeniz ağrımıza gidiyor. 'Birlikte salladık' demeniz ağırımıza gidiyor. PKK 'hayır' diyor sizde peşindesiniz" ifadelerini kullandı.

CHP'li Özkoç ise "Öyle demeyin. Ben PKK yüzünden yargılanan tek milletvekiliyim. Olur mu PKK 'hayır' diyor. PKK 'Türkiye 25 eyalete bölünecek' diyor" cevabını verdi.

Bir genç ise "Cumhurbaşkanı öyle demiyor. Vekilim biz sizi severiz ama nasıl severiz biliyor musunuz? Gelin sizde 'evet' deyin, o zaman sizi severiz" şeklinde konuştu.

CHP Milletvekili Engin Özkoç, bir süre sonra kahvehaneden ayrıldı.

Özkoç ile vatandaşların sert tartışması kameralara böyle yansıdı:

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2717098/chpli-engin-ozkoc-ile-vatandaslar-arasinda-polemik