Kenan Sofuoğlu Batmanlı Yahya'nın hayalini gerçekleştirdi

Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı Değirmenüstü köyü ilkokulunda okuyan iki öğrencinin hayallerini öğretmenleri Recep Bingöl kısıtlı imkânlarla gerçekleştirmeye çalıştı. Bingöl öğrencilerinin motosiklet ve uçağa binme hayalleri videoya çekti.
En büyük hayali uçağa binmek olan öğrencisi için tabureden uçak kabini oluşturan öğretmen Bingöl, bir diğer öğrencisi için de motosiklete binme hayalini o atmosferi oluşturarak gerçekleştirmişti.Video kısa sürede sosyal medyada hızla yayıldı.
SAKARYA'YA DAVET ETTİ
Yahya Ekinci'nin motosiklete binme hayalini gerçeğe dönüşmesi için ise Dünya Super Sport Şampiyonu ve eski motosiklet yarışçısı AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu devreye girdi. Videoyu çeken öğretmen Bingöl'e ulaşan Sofuoğlu, onları Sakarya'ya davet etti. Bingöl ve Ekinci, Batman Havaalanından Sakarya'ya hareket etti. Öğretmen Bingöl ve öğrencisi Ekinci'yi evinde ağırlayan Sofuoğlu, daha sonra motosiklet sürüşü için piste gitti.

"HAYALİMİ DÜNYACA ÜNLÜ BİR İSİMLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİM İÇİN MUTLUYUM"

Pistte eski motosiklet yarışçısı Sofuoğlu, Ekinci ile birlikte 20 dakikalık motosiklet sürüşü yaptı. Hayallerinin dünyaca önlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu tarafından gerçeğe dönüşmesinden dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyen Ekinci,"Öncelikle hayallerimizi videoya çeken öğretmenimize teşekkür ediyorum. Motosiklete binme hayalimi dünyaca ünlü bir isimle gerçekleştirdiğim için oldukça mutluyum" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2717433/kenan-sofuoglu-batmanli-yahyanin-hayalini-gerceklestirdi