Kazazedeyi böyle kurtardılar

Kanlı ve acı veren kaza önceki akşam saat 20.30 sırasında Çevre Yolu'nun Ozanlar Mahallesi yakınlarında meydana geldi.

Alınan bilgiye göre A.Y. idaresindeki 54 FY 472 plakalı araç ile E.G. idaresindeki 354 KLC 87 plakalı araç çarpıştı. Kaza sırasında 34 plakalı araç takla atarken, diğer araç ise yolda savruldu.

Kaza sırasında takla attıktan sonra yan yapısı üzerine dikilen 34 plakalı araçta yolcu olarak bulunan 44 yaşındaki Murat Yılmaz K. isimli yolcu araçta sıkıştı. Kaza yerinden geçen diğer araç sürücüleri araç içinde sıkışan Murat Yılmaz K.'ye ilk müdahaleyi yaptı.
Çevre sakinlerinin durumu 112 Acil Servis Ambulansına bildirmesiyle birlikte olay yerine kısa sürede sağlık ekipleri geldi.

Araçta sıkışan yaralı için olay yerine gelen sağlık ekibi seferber oldu. Araçta sıkışan yaralının boynuna önce boyunduruk takan ekipler, ardından ezilen elini de hava yastığı içine aldı.

Sağlık ekiplerinin bu çalışması sırasında yan kapısı üzerine dikilen aracı tutan vatandaşlar ise aracın devrilmesini önledi.

Araçta sıkışan yaralıya yapılan müdahale sonrasında sıra Murat Yılmaz K.'nin araç içinden çıkartılmasına geldi.

Bir grup vatandaş araç devrilmesin diye aracı olduğu yere sabitlerken, diğer bir grup vatandaşta aracın üzerine çıktı. Sağlık ekibiyle birlikte hareket eden vatandaşlar araçta sıkışan yaralı Murat Yılmaz K.'yi sıkıştığı yerden çıkarmayı başardı.

Ambulansa alınan ve damar yolu ambulansta açılan yaralı Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Yerleşkesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Camili, Korucuk, Karaman Mahallelerine akıcı bir trafiğin olduğu saatlerde yaşanan kaza sırasında polis olay yerinde gerekli soruşturmasına başladı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2717475/kazazedeyi-boyle-kurtardilar