Toçoğlu; "Kültürel farklılıklar en büyük zenginliğimizdir"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve muhtarların yer aldığı buluşmada; Kafkas Kültür Derneği üyeleri Başkan Toçoğlu'na destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Unutulmaz bir yer

Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı, "2009 yılında Zeki Başkanımızın göreve gelmesi derneğimiz için milat oldu. Başkanımız Kafkas milletlerini tek çatı altında toplayan derneğimize bir arsa tahsis etti. İnşa çalışmaları sürüyor. Tüm özel günlerimizde yanımızda yer aldı. Dilediğimiz her an bizlere kapısını açtı. Toçoğlu'na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öte yandan Kafkas Kültür Derneğimizin kültür evi binasının inşaatı tamamlanmak üzere. İnşallah yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'nun kafkas halklarının gönlünde unutulmaz bir yeri olacak" dedi.

Mutluluk kaynağı

Sakarya Kafkas Kültür Derneği'nin nazik ziyaretleri dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, "Geçtiğimiz günlerde Balbalı köyünde Abhaz hemşehrilerimizin konuğu olmuştuk. Buluşmamızda tıpkı bugün olduğu gibi duygu dolu anlar yaşamıştık. Sizlerle bir araya gelmek benim için büyük bir mutluluk kaynağı" diye belirtti.

Birliktelik vurgusu

Başkan Toçoğlu, "Şehrimiz farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı huzur coğrafyası. Çok şükür bizler de hemşehri derneklerimizle çok güzel bir birliktelik ortaya koyduk. Kültürel farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak gördük. İşbirliği içerisinde şehrimize katkı sunacak çalışmalar gerçekleştirdik. Gelenek ve görenekleri ile toplumumuza renk katan kafkas kardeşlerimizle hep bir arada olduk. Derneğimizin yeni buluşma noktası olacak proje de açılışa hazırlanıyor. İnşallah hep birlikte hareket etmeye devam edeceğiz" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2717574/tocoglu-kulturel-farkliliklar-en-buyuk-zenginligimizdir