Selde büyük yara alan Kuruçeşme'ye çözüm

Mahalle camisi boyunca uzanan anan caddede, yağışlı günlerde yolu enlemesine geçmeye çalışan su taşkınlarına karşı SASKİ'nin başlattığı çalışmaya ilave olarak, cami yanında sonlanan yağmur suyu kanalına kadar olan kesimin yol zeminini düzenledi. Bilindiği gibi Kuruçeşme ana caddesi, son yaşanan sel felaketinde büyük zararlara yol açmıştı.

Kuruçeşme ana caddesi boyunca yağmur suyu kanallarının yolun altına alınarak, cami yanından devamla büyük bir tahliye bağlantısına irtibatlandırılmasıyla cadde altyapısı, 200 metre asfalt atılacak şekilde hazırlandı.

Kuruçeşme Mahallesi'nde SASKİ'nin yağmur suyunun bertaraf edilmesi çalışmalarına ilave olarak Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin sergilediği çalışmanın, bu mahallede yılların sorununa çözüm bulacak şekilde tamamlandığını ifade eden Başkan Yılmazer, artık Kuruçeşme Mahallesi' nin ana caddesi boyunca tehlike yaratan su taşkınlarının artık yaşanmayacağını belirterek, SASKİ ekiplerinin hayata geçirdiği çalışmalar için Saski Genel Müdürü Rüstem Keleş'e duyarlılığından ötürü teşekkürlerini sundu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2717909/selde-buyuk-yara-alan-kurucesmeye-cozum