Bakan İslam, Maltepe Tesislerini gezdi

Maltepe'de yaptırılan tesis hakkında Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'den bilgi alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, böyle güzel bir tesisi Maltepe halkına kazandırdığı için Başkan Dişli'yi tebrik etti. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, hizmeti planlamadan önce doğru karar vererek yatırım yapmaya dikkat ettiklerini ifade ederek, "Biz her zaman halkın önceliklerine yönelik yatırımlarını planlayan ve uygulayan bir belediyeyiz. Maltepe'de herkesin ortak faydalanabileceği ve tüm spor aktivitelerinin yapılabildiği bir mekan belirledik ve hemen çalışmalarımızı planladık. Çok kısa sürede bitirdiğimiz Maltepe Spor Kompleksimizden her yaşta vatandaşımız faydalanabiliyor" dedi.

OYUN GRUPLARI

Adapazarı Belediyesi tarafından yaptırılarak açılışı geçen hafta sonunda yapılan Maltepe Spor Kompleksi her kesime hitap ediyor. Maltepe halkı, gençlerinin tenis, basketbol ve halı saha gibi bir çok spor faaliyetinde bulunabileceği tesiste çocuklar da kendileri için yapılan alanlarda gönüllerince eğlenebiliyor. Mahalle halkı kadınları ise komplekste açık hava spor aletlerini kullanarak spor ve yürüyüş yapabiliyor. 7 ay önce yapımına başlanan ve maliyeti 5 milyon TL olan Maltepespor kompleksinde tenis kordu, basketbol, halı saha, tren şeklinde çocuk oyun grubu, açık hava spor aletleri, tantan pisti ve çocuklar için oyun grupları ile birde Kapalı Modern Semt Pazarı bulunuyor.

Maltepe Spor Kompleksini gezen Sakaryalı Bakan Ayşenur İslam, "Adapazarı ilçemizde belediyemiz tarafından yaptırılan spor kompleksi beni çok mutlu etti. Çünkü görüyorum ki, Maltepe'de oturan her kesim bu hizmetten yararlanabiliyor. Hizmeti en iyi bizim belediye başkanlarımızın verdiğini burada da bir kez daha görmüş oluyoruz. Başkanımız Sayın Süleyman Dişli'yi böyle muhteşem bir tesisi halkımıza kazandırdığı için tebrik ediyorum"dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2718121/bakan-islam-maltepe-tesislerini-gezdi