ASKF'de bu kavga mahkemede biter

Coşkun Bilir
Coşkun Bilir

ASKF'de seçimler bitti.
Kavga yeni başlıyor.
Nerede biter?
Bence Mahkeme'de...
Yaşar Zımba ASKF koltuğuna oturmasına oturdu ama O'nu çok zor günler bekliyor.
Seçimi kazandıktan beş dakika sonra Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu aleyhinde yapmış olduğu konuşmayı, daha sonradan toparlamaya çalışsa da söz artık ağızdan bir kere çıkmıştı.
Taraflar ASKF seçimlerinde her ne kadar, siyaset bu işe karışmamıştır açıklamaları yapsa da siyasetin göbeğinde bir seçim geçirmiştir.
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, AK Parti kendi içinde belki de ilk kez ASKF seçimlerinde bölünmüştü.
Zeki Toçoğlu, muhalifleri...
Milletvekili Ali İnci tarafı...
İl başkanı Fevzi Kılıç'ın bazı Belediye başkanlarından Yılmaz Kuzey ve yönetimine destek telefonları...
Bazı İlçe Belediye Başkanları...
Yaşar Zımba tüm bu kaostan kulüplerin desteği (!) ile çıkmasını bildi ve başkanlık koltuğuna oturmasına oturdu ama özellikle Büyükşehir kanadının bu seçim sonuçlarından çok mutlu olduğunu söyleyemeyiz.
ASKF Başkanı Yaşar Zımba'nın dün bir kez daha"Seçimde bir şaka yaptım ancak haddime de aştım. Sporda şaka çoktur. Yalnız görüyorum ki artık eskisi gibi ortam yok. Herkes söyleneni istediği yere çekiyor. Başkanımız Zeki Toçoğlu bizim canımızdır. O bizim babamızdır. Bizde kendisinin çocuğuyuz. Babalar evlatlarına kızmaz. Başkanımızın amatöre verdiği hizmetlerde ortada, büyük bir amatör ailesinin başında... Hep birlikte hareket edeceğiz" sözleri bize Büyükşehir ile arasındaki buzların bugüne kadar çözülmediğini gösteriyor.
Bundan sonra Zeki Başkanın ASKF'ye bakış açısının, tavrının geçmiş yıllar gibi olmayacağı aşikâr...
ASKF'nin yeni başkanı Yaşar Zımba, "Karşımızda müthiş yalan üreten insanlar var. Tüm eski yönetimi kast etmiyorum ama işin başındaki 5-6 kişiyi kast ediyorum. Bana verdikleri sözleri tutmadılar. Ben bir dahaki seçimden 10 gün önce rakibe listeyi vereceğim. Bu yönetimin yaptıkları sadece bunlarda değil. Seçimi kazandıktan sonra devir teslim olmadı. Seçim kazanmış değil darbe yapmış gibi görevi devraldım. Seçim gecesi tüm paralar çekilmiş. Onların yaptıkları usulsüzleri ben yapsam şehri terk ederim. Ancak bakıyorum ki o arkadaşlar halen her yerde geziyorlar. Benimle alakalı böyle bir olayı gündeme getirir ve doğruysa o koltukta oturmam hatta bu şehirde bile beni göremezsiniz" sözleri ile yeni bir kavganın fitilini ateşledi bir kez daha...
Yaşar Zımba kısaca eski başkan Yılmaz Kuzey ve yönetimi ASKF'nin içini boşaltmışlar. Her şey usulsüz bu işi yargıya taşıyacağız sözleri bu kavganın Mahkeme'de biteceğini gösteriyor bize...
ASKF geçmiş yıllarda bu tür iddialarla birçok kez gündeme gelmişti.
Hatta bazı spor müdürleri,Gazeteciler ve spor şube müdürleri Mahkemelerde ifadeler vermişti.
Sonuçta iddiaları ortaya atanlar, bir süre sonra kol-kola girmişler ve amatör sporu idare etmişlerdi.
Bakalım bu kez ne olacak?
Yaşar Zımba'nın dün yapmış olduğu açıklamalar yenilir-yutulur değil...
Sanırım ASKF bir kez daha Mahkemelere taşınacak.

- Medyabar, Coşkun Bilir tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2718150/coskun-bilir/askfde-bu-kavga-mahkemede-biter