Geyve, sel yaralarını sarmaya çalışıyor...

Geyve ilçesinde yoğun yağış sebebiyle şehir merkezinden geçen Kuruçay Deresi'nin taşması sonucu sel meydana geldi.

İlçe genelinde büyük maddi hasara neden olan sel sonrasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri, gece boyunca çalışarak selin yaralarını sarmak için uğrşıyorlar.

Vatandaşların çoğunun evleri ve iş yerleri sular altında kalırken, ilçe genelinde tüm resmi kurumları da su bastı. Bölgede ikamet eden bir vatandaş, "Böyle bir felaket daha önce de olmuştu.1967 yılında bir kere daha sel basmıştı. Benim bodrumumda şu an bir ton zeytinyağı ile bir buçuk ton petrol sular altında kaldı" dedi.

Bir diğer vatandaş ise, "Evimizi tamamen su bastı. Bu geceyi mecburen dışarıda geçireceğiz" şeklinde konuştu.

İlçedeki suların çekilmesinin ardından evlerindeki ve iş yerlerindeki suları tarlalarını suladıkları pancar motorları yardımıyla boşaltmaya çalışan vatandaşlar, geceyi yakınlarının evlerinde geçiriyorlar.

Yakınlarına gidemeyen vatandaşlar ise geceyi sokakta geçirmek zorunda kalıyorlar. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ ekipleri arazözler ve iş makinaları yardımıyla gece boyunca sokaklardaki su ve çamur birikintilerini temizliyorlar.

Öte yandan, sel felaketi sırasında sulara kapılarak kaybolan 22 yaşındaki Taner Yaman'ı arama çalışmaları da AKUT, UMKE ve AFAD ekipleri tarafından devam ediyor. Arama çalışmaları gece boyunca devam edecek.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2718721/geyve-sel-yaralarini-sarmaya-calisiyor