SAÜ öğrenci konseyinden PKK açıklaması

İşte o açıklama:

"Son yıllarda ülkemiz genelinde, üniversitelerde terör örgütü mensuplarının yoğun faaliyetlerine şahit olmaktayız. Bunun bir örneğini de ülkemizin güzide üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirilen PKK terör örgütünün kuruluş yıldönümü kutlamasında(!) görmekteyiz.

Faaliyete geçtiği tarihten itibaren asker, polis, kamu görevlisi, sivil vatandaş olmak üzere on binlerce insanımızı katleden, gayesi devletimizin hakimiyetini sonlandırmak suretiyle vatan topraklarımızı bilfiil parçalamak olan PKK terör örgütünün, devlet(!) üniversitelerinde alenen barınıyor olması kaygı verici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birer eğitim ve öğretim müessesesi olan üniversitelerde öğrencilerin huzurlu ve emniyetli bir şekilde öğrenimlerini sürdürelebiliyor olması gerekmektedir.

Halbuki karşı karşıya kaldığımız vaziyette görülmektedir ki üniversite kampüsleri terör örgütü sempatizanlarınca terör örgütü kamplarına çevrilmiş ve terör örgütünün insiyatifine bırakılmıştır. Böyle bir ortamda hangi üniversite öğrencisinin can güvenliğinin olduğundan ve üniversitelerin gerçek maksadı içerisinde kaldığından söz edilebilir?

Üniversiteye öğrenim görmeye gelmiş olan öğrencilerin bir terör örgütünün mensuplarınca tahakküm altında tutulmasına ve örgüt faaliyetlerine maruz bırakılmasına müsaade edilmemelidir.

Ülkemizin geleceğinin inşa edildiği üniversitelerimiz,
ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlerin cirit attığı mekanlar haline dönüştürülmemelidir. Öğrenci Konseyi olarak sadece kendi üniversitemizin değil milletimizin aydınlık yarınları olacak olan tüm üniversite öğrencilerinin daha huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerine devam etmeleri adına samimi duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek istedik.

İnanıyoruz ki ailesi, milleti, mukaddesatı adına öğrenimini sürdürmek isteyen tüm öğrenciler de bu tablo karşısında bizimle aynı kaygı ve düşünceleri paylaşmaktadırlar.

Temenni ediyoruz ki ülke genelinde öğrencileri kaygıya sevk eden bu vaziyetin sonlandırılması için gerekenler yapılır.

Yavuz Selim Salman / Öğrenci Konseyi Başkanı"

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2718770/sau-ogrenci-konseyinden-pkk-aciklamasi