Yıldırım düşünce neye uğradıklarını şaşırdılar!

Serhat Yağız / KAYNARCA

Olay akşam 22:00 sıralarında meydana geldi. Kaynarca ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağış bir evin bahçesine yıldırım düşmesine neden oldu. Merkez mahallesi Camii Sokakta Mustafa Korkmaz'a ait evin bahçesine düşen yıldırım sonucu bahçede bulunan ağaç zarar gördü. Yıldırımın çarptığı ağacın dalı sokağa düştü. Yıldırım sonucu sokakta bulunan yüksek gerilim hattındaki kablolar ise sokağa saçıldı.

Olası bir can ve mal kaybının olmaması için vatandaşlar hemen Polis ve İtfaiye Ekiplerine haber verdi. Olay yerine Gelen polis ve itfaiye ekipleri sokağa kimseye yaklaştırmadı. Sedaş ekiplerine haber verilmesi üzerine Sedaş ekipleri mahallenin elektriğini kesti. Yıldırım düşmesi anında ağacın altında kimsenin olmaması olası bir can kaybını önledi. Mahalle sakinlerden Kadir Oskay gazetecilere yaptığı açıklamada ; " Sağanak yağış sonrası birden ağaçlar sallanmaya başladı ve kısa süre sonra ağaçtan ateş çıktı yıldırım düştüğünü anladık ve ekiplere haber verdik" dedi.

Olay sonrası mahallede ufak çaplı maddi hasar meydana gelirken sokağa düşen ağaç dalları Belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2718933/yildirim-dusunce-neye-ugradiklarini-sasirdilar