Komşuda paralel operasyonu

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli ile birlikte 8 ilde 'paralel yapı operasyonu' başlattı. Şu ana kadar aralarında müdür ve amirlerin de bulunduğu 17 polisin gözaltına alındığı ve operasyonun sürdüğü belirtildi.
Daha önce de birçok polisin gözaltına alındığı 'paralel yapı? iddialarıyla ilgili olarak Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı?nın talimatıyla Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün yanı sıra İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Sivas, Bitlis, Gümüşhane ve Ardahanı da kapsayan operasyon başlatıldı.
Bu sabaha karşı eş zamanlı başlatılan operasyonu doğrulayan Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel, aralarında müdür, amir ve polislerin de bulunduğu 17 kişinin gözaltına alındığını, operasyonun devem ettiğini söyledi.

17 BİLGİSAYARA EL KONULDU

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 8 ilde yasadışı dinleme operasyonu gerçekleştirildi. İstanbul başta olmak üzere Edirne, Diyarbakır, Sivas, Gümüşhane, Bitlis ve Ardahan?da düzenlenen operasyonda, 17 emniyet mensubunun bilgisayar harddisklerine el konuldu.

Operasyonlar sonucunda el konulan harddiskler illerde bulunan Emniyet müdürlüklerine götürülürken, aramalar sonucunda herhangi bir gözaltının olmadığı öğrenildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2719165/komsuda-paralel-operasyonu