Sakaryalı yönetmen 'Zoraki Kral'ı anlatacak

Yönetmen ? Senarist Aybars Bora Kahyaoğlu, "The King's Speech (Zoraki Kral)" film gösteriminin ardından film hakkındaki görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.

The King's Speech (Zoraki Kral)

Büyükşehir Belediyesi, Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında birbirinden güzel programları kültür sanat dostları ile buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, "Dünyada dini akımlar ve toplumların arayışı" konulu bir konferansla devam eden etkinlikler, "Sinema Günleri" ile sürecek. 13 Kasım Salı günü saat 18.00'da AKM Tiyatro Salonu'nda gerçekleşecek programda The King's Speech (Zoraki Kral) filmi gösterime sunulacak ve Yönetmen - Senarist Aybars Bora Kahyaoğlu ile film hakkında söyleşi yapılacak.

Filmin Konusu

Oscar ödüllerinde 12 dalda aday olan ve En İyi Film, En İyi Yönetmen dalları başta olmak üzere 4 ödül kazanan Zoraki Kral (The King's Speech), İngiliz Kraliyet ailesinden VI. George'un kekemeliğini yenmesi üzerine kurulu bir dönem filmi. Sağlam oyuncu kadrosunun sürüklediği filmin öyküsü, babası V. George'un ölümünün ardından, Frederick Arthur George'un ağabeyi Edward'ın Amerikalı Wallis Simpson ile evlenmek için tahtı Albert Frederick Arthur George'a devretmesiyle başlıyor. Fakat tahta oturan yeni kralın önemli bir engeli vardır. Halka hitabet etmekte sorunlar yaşayan kral çocukluğundan beri başına dert olan kekemeliğini yenmek zorundadır. Yeni kralın bu sorununu yenmesi ve onu kraliyet makamına hazırlamak için Avustralyalı konuşma terapisti Lionel Logue devreye girer... 2010 yılının en önemli filmlerinden biri olan 'Zoraki Kral' aldığı pek çok ödülün yanı sıra, kurduğu atmosfer, makyaj ve kostümleriyle dönem ruhunu yansıtan keyifli bir seyirlik olmayı başarıyor...

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2719231/sakaryali-yonetmen-zoraki-krali-anlatacak