Döve döve polise teslim ettiler!

ŞANLIURFA'da, bir kuyumcuyu oyalayarak piyasa değeri 8 bin lira olan 6 bileziği el çabukluğuyla çalan 2 kadın hırsız, olayı fark edip peşinden koşan işyeri sahibi ve çalışanı tarafından yakalandı.

Kuyumcular, yakaladığı ve dövüp, sürükleyerek işyerine getirdiği iki kadın hırsızı polise teslim etti. 2 kadının kuyumcudan altın çalmaları ve yakalanıp, dayak yemeleri saniye saniye işyerinin güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi.

İlginç olay, dün öğleden sonra Camikebir Mahallesi Divanyolu Caddesi'nde meydana geldi. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, 51 yaşındaki Ali Cenap Tezcanlar'ın sahibi olduğu kuyumcuya gelen başörtülü 2 kadın, vitrinde duran bileziklerin fiyatı sorup incelemeye başladı.

İşyeri sahibi Tezcanlar'ın vitrinden indirdiği 5 bileziği, tezgahının üzerine koymasının ardından, kadınlar ayrı bir bileziği tarttırarak fiyatını sordu. Tarttığı bileziği takamayınca, işyeri sahibi Tezcanlar'dan bileğine kolay girmesi için bir çorap istedi.

Tezcanlar, yan taraftaki çorabı almak için döndüğü sırada, genç kadın el çabukluğu ile tezgahta duran 120 gram ağırlığındaki 5 bileziği çantasına koydu. Daha sonra hiç bir şey olmamış gibi çorabı eline geçirip, bileziği deneyen iki kadın kuyumcu ile fiyatta anlaşamadı.

TEZGAHTAKİ EKSİKLİK FARK EDİLDİ

5 dakika kaldıkları iş yerinde 5 bileziği çalan iki kadın, kuyumcu ile konuştukları sırada dışarıdan gelen işyeri çalışanı 38 yaşındaki Orhan İpekçioğlu, vitrindeki bileziklerin eksik olduğunu fark etti. Bu sırada İpekçioğlu'nun hırsızlığı fark ettiğini anlayan iki kadın, hızlıca işyerinden çıkıp uzaklaşmaya çalıştı. Kadınların gitmesinin ardından bileziklerin çalındığına kanaat getiren kuyumcu Tezcanlar ile çalışanı İpekçioğlu, hızla dışarı doğru koşmaya başladı.

DÖVÜLEREK POLİSE TESLİM EDİLDİLER

Kısa süre içerisinde dışarıda yakalanan kadınlar sürüklenerek yeniden iş yerine getirildi. Bu sırada, bir kadın kendisine vuran kuyumcuya aldırış etmeden, çaldığı bilezikleri el çabukluğu ile yeniden tezgahın üzerine bıraktı.
Öfkeli kuyumculardan dayak yiyen iki kadın, davranışlarıyla kendilerinin hırsızlık yapmadıklarını anlatmaya çalışırken, işyeri sahibi Tezcanlar telefon ile polise haber verirken, İpekçioğlu ise kaçma girişimine karşı kapıda nöbet tuttu.
Zaman zaman kadınlara da vuran kuyumcular, gürültü üzerine yanlarına gelen komşularına da olayı anlatıp, polisi beklemeye başladı.

HIRSIZLIKTAN SABIKALI ÇIKTILAR

Kısa süre sonra olay yerine gelen polis, kuyumcuların şikayetini dinledikten sonra iki kadını güvenlik kamerası kayıtlarıyla birlikte gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülüp sorgulanmalarına başlanan, isimlerinin Funda Y. (30) ile Ceylan K. (19) olduğu saptanan kadınların, Sakaryalı ve daha önce de hırsızlıktan sabıkalı oldukları ortaya çıktı.

KUYUMCU: YAKALAYIP POLİSE TESLİM ETTİK

Olayının ardından güvenlik kamerası kayıtlarını izleyen Orhan İpekçioğlu, hırsızları yakaladıkları için şanslı olduklarını söyledi. Kuyumculardan hırsızlık olaylarının arttığını ve bunun kent dışından gelen kişiler tarafından yapıldığını belirten İpekçioğlu, yaşananları şöyle anlattı:

"İki kadın gelip, bir bilezik alacaklarını söylediler. Sonra vitrindeki bilezikleri tek tek indirttiler. Son olarak 25 gramlık tek bir bilezik alacaklarını söylediler. Onu çıkartıp, tarttırdılar ve denemek istediler. Ancak, bileğine olmayınca ben çorap ile takabileceğini söyledim. Ben çorabı getirirken, bunlar tezgah üzerindeki 5 bileziği el çabukluğu ile çalıyor. Daha sonra vitrindeki bileziklerin yerinde olmadığını görünce hırsızlığı anladık ve peşlerinden koştuk. Bunlar, yan taraftaki bir konukevine girip saklanmaya çalışıyordu. Yakalayarak yeniden işyerimize getirdik ve sonra polise teslim ettik. Piyasa değeri yaklaşık 8 bin lira olan altınları bu şekilde kurtardık. Son zamanlardaki hırsızlıklardan dolayı kendimizi şanslı hissediyoruz."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2719566/dove-dove-polise-teslim-ettiler