Karaman'da 3 bin 500 kişilik iftar sofrası

Karaman TES-İŞ Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan Halk İftarına Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel Özkılıç, Adapazarı Belediye meclis üyeleri, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın ve Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ile Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık ve yaklaşık 3 bin 500 mahalle sakini katıldı.

YOĞUN KATILIM

Karaman'da halkın büyük ilgi gösterdiği iftarda 3 bin 500 kişilik iftar verildi.İftar öncesinde tüm masaları gezen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, halkın Ramazan ayını kutladı.

Bazı masalardan teşekkür alan Başkan Dişli'ye, "Başkanım menülerin özel servislerle hazırlanarak masalara kadar getirilmesi ve özel paketlerinde sıcak sıcak ikram yapılması çok güzel bir hizmet olmuş.Adapazarı Belediyesine teşekkür ediyorum" dedi.

Bazı masalardan da Ramazan ayında akşamları Yenikent bölgesinde yapılan "Mahallemde Şenlik Var" adlı etkinlik için teşekkür alan Başkan, "Yaptığımız hizmetlerin sizler tarafından beğenilmesi bizleri de mutlu ediyor."dedi.

EĞLENCELER

İftar sonrası Adapazarı Belediyesi'nin Karaman Pazar alanında düzenlediği Mahallemde Şenlik Var"adlı etkinliğine geçildi.
Karaman halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Tasavvuf Müziği Dinletisi, Canlı Müzik, Sema Gösterileri, Meddah Orta Oyunu, Karagöz Hacıvat, Kanto Düet, Sihirbaz Kukla Gösterisi yapıldı.
Çocuklar için hazırlanan Şişme Oyun Parklarından da çocuklar ücretsiz olarak yararlandı.
Geç saatlere kadar devam eden etkinliklerde Karamanlılar kendileri için seçilen nostalji müzikleriyle ayrı bir keyif yaşadı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2719699/karamanda-3-bin-500-kisilik-iftar-sofrasi