Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri başlıyor

Sağlık Şenliği AKM önünde başladı. Vatandaşlar, kurulan sağlık çadırında ücretsiz olarak sağlık testleri yaptırabiliyor.

Ücretsiz hizmet

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Dünya Sağlık Haftası sebebiyle İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile "Sağlık Şenliği" gerçekleştiriyor. AKM önünde kurulan sağlık çadırında vatandaşlara sağlık hakkında faydalı bilgiler verilirken Sakaryalılar ayrıca, sağlık çadırında, şeker, tansiyon, vücut kitle endeksi ölçümü ve solunum fonksiyon testlerini de ücretsiz olarak yaptırabiliyor.

AKM önünde

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, daha sağlıklı ve huzurlu bir Sakarya için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü açıkladı. Yüce, "Büyükşehir Belediyesi olarak düzenli sağlık konferansları gerçekleştiriyor, alanında uzman isimleri hemşerilerimizle buluşturuyoruz. İlk yardım kurslarımız, sağlık taramalarımız devam ediyor. Büyükşehir Tıp Merkezi adeta bir hastane gibi çalışarak binlerce vatandaşımıza hizmet veriyor. Sağlık Şenliğimiz, 11 ? 12 Nisan tarihlerinde 10.00 ? 16.00 saatleri arasında AKM önünde. Vatandaşlarımızı davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2719936/dunya-saglik-haftasi-etkinlikleri-basliyor