Geyve SGM'de sertifika heyecanı...

Yüce, "Çocuk Etkinlikleri kursumuz farklı konularda çeşitli eğitimleri içermektedir. Yalnızca kursumuza katılan kişilerin değil, tüm vatandaşlarımız evlatlarını yetiştirirken bu tip eğitimlerden faydalanmalıdır" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü Aile Danışma Birimi ve Halk Eğitim iş birliği ile Geyve Sosyal Gelişim Merkezi'nde düzenlenen '3-6 Yaş Arası Çocuk Etkinlikleri' kursu sertifika töreniyle sonlandı. Aralık ayında başlayan eğitimlere katılan 20 kursiyer 464 saatlik eğitim programını başarıyla bitirerek sertifika almaya hak kazandı. Geyve SGM'de gerçekleşen törene Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, kursiyerler ve kursiyerlerin yakınları katıldı.

464 saat eğitim alan 20 kursiyer

Çocuk Etkinlikleri kursu hakkında açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "3-6 yaş arası Çocuk Etkinlikleri kursumuz tuvalet eğitimi, artık materyal ile sanat etkinlikleri, müzik etkinlikleri, drama, yüz boyama gibi farklı konuları içermektedir. Aynı zamanda okul öncesi çocuk gelişimi nasıldır, çocuğa karşı sağlıklı davranışlar nasıl sergilenir, 3-6 yaş arası çocuklarda hangi etkinlikler çocukların kişisel gelişimine daha fazla destek olur gibi konularda da 464 saatlik eğitim alan 20 kursiyer çocuklarla ilgili pek çok konuda bilgilenme fırsatı elde etti.

Tabi ki yalnızca kursumuza katılan kişilerin değil tüm vatandaşlarımız evlatlarını yetiştirirken bu tip eğitimlerden faydalanmalıdır. Kursumuza katılan kursuyerler MEB onaylı sertifikalarıyla iş bulma imkanı bulacaklar. Aile Danışma Birimimiz yıl içinde de çeşitli projelerle Sakaryalılara hizmet vermeye devam edecektir" diye konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2720830/geyve-sgmde-sertifika-heyecani