Zehra Akkoç kız futsal takımının hedefi büyük

Zehra Akkoç kızlarının hedefi; Antalya'daki finallerde Türkiye şampiyonu olmak ardından yine Antalya'da yapılacak Dünya Liselerarası Futsal Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek.

Düzce'den bölge şampiyonu olarak 1.lik kupasıyla dönen Hacı Zehra Akkoç Kız Lisesi Futbol Takımı, Beden Eğitimi Öğretmenleri Abdullah İleli ve İlhan Muslu'nun öncülüğünde, Antalya'da yapılacak olan Türkiye Futsal Şampiyonası?na iddialı bir şekilde hazırlanıyorlar.

Kazandıkları kupayla birlikte okul müdürü Asım Kocataş ve müdür yardımcısı Erhan Ayhan'ı ziyaret eden kız takımı, okul yöneticilerine Antalya'da yapılacak Türkiye ve Dünya şampiyonalarında başarılı olacaklarının sözünü verdiler. Okul Müdürü Asım Kocataş; "Kızlarımız Düzce'de yapılan bölge müsabakalarında çok güzel maçlar oynayarak büyük başarı elde etiler. Futsal takımımızın Antalya'da oynanacak Türkiye şampiyonasında başarılarını yükselterek dünya şampiyonasına katılacaklarına yürekten inanıyoruz. Hatta kızlarımızın yine Antalya'da yapılacak dünya şampiyonasında bayrağımızı göndere çektireceklerine olan inancımız tamdır. Tüm ekibimize, Türkiye Şampiyonasında ve ardından yapılacak dünya şampiyonasında üstün başarılar diliyoruz."dedi.

Kız Futsal Takımını çalıştıran Beden Eğitimi Öğretmenleri Abdullah İleli ve İlhan Muslu ekibimizden oldukça umutlu. "Antalya'da yapılacak Türkiye şampiyonası için çok sıkı bir çalışma dönemi yaşıyoruz. Rakiplerimiz beli oldu. Yüzde seksen rakiplerimizi geçeriz ve dünya şampiyonasına katılırız." dediler.

Takım kaptanı Betül Öredi, "Düzce'de bölge birincisi olarak futsalda en güçlü takım olduğumuzu ispat ettik. Antalya'da Türkiye şampiyonu olmak için mücadele edeceğiz. Kendimize çok güveniyoruz. En büyük dileğimiz Türkiye Şampiyonu olarak, dünya şampiyonasına ülkemiz adına katılmaktır. Bunu başaracak güçteyiz" dedi.

Zehra Akkoç Kız Lisesi Futbol takımının en skorer oyuncusu olan Gizem Genç, "Futbolu çok seviyorum. Antalya'da atacağım gollerle takımımızın Türkiye Şampiyonu olması için çaba göstereceğim"dedi

Kız Futsal takımının kalecisi Elanur Keleş'te ekip arkadaşlarından çok umutlu: "Ben rakiplerimizin gol atmamasını sağlarken, arkadaşlarımda iyi futbol oynayıp bol goller atarak, Türkiye ve Dünya şampiyonu olmamız için mücadele verecekler."dedi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2720983/zehra-akkoc-kiz-futsal-takiminin-hedefi-buyuk