Öğrencilerden devlet büyüklerine yeni yıl kartı

"Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Görsel Sanatlar ve Kurs Öğretmeni Mehmet Sarı öncülüğünde Ebru ve Sulu boya çalışmalarına katılan TOKİ Ortaokulu öğrencileri, birbirinden güzel çalışmalara imza atmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yaklaşan yeni yıl nedeniyle ebru ve sulu boya çalışmalarını tebrik kartı hazırlama şeklinde devam ettiren öğrenciler, ortaya çıkan birbirinden güzel tebrik kartı çalışmalarını, okul yöneticilerinin ve öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle anlamlı bir şekilde değerlendirmeye karar verdi.
Kurs çalışmalarında hazırladıkları tebrik kartlarını, kendi yakınlarına ve devlet büyüklerine gönderen TOKİ Ortaokulu öğrencileri, bu çalışmayla devlet büyüklerini tanımak ve saygı duymayı öğrenmek, günümüzde yok olmaya başlayan tebrik kartı göndermeyi unutmamak ve farkındalık ortaya koymak amacında olduklarını belirtti.
Öğretmenlerinin rehberliğinde Camili'deki Sakarya Valiliği Resmi Daireler Kampüsüne giden öğrenciler yaptıkları yeni yıl kartlarını burada bulunan posta merkezinden Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar başta olmak üzere devlet büyüklerine ve Sakarya Milletvekillerine gönderdi. Öğrenciler yaptıkları açıklamada, büyüklerin yüzünde bir tebessüm oluşturacak olmanın mutluluğu ile çalışma yaptıklarını ve projenin kendilerini çok sevindirdiğini belirtti.
Öğrencilerin bu özverili ve anlamlı çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden TOKİ Okul Müdürü Kurtuluş Ergün, "Okullar Hayat Olsun" projesi ile okul kapılarının çevre halkı ve öğrencilere sürekli açık olduğunu, öğrencilerin bu kurs kapsamında kendi yaptıkları çalışmaları yakınlarına ve devlet büyüklerine göndermelerinin ayrı bir anlamı olduğunu ifade etti.

Değer katan tüm çalışmaları desteklediklerini belirten Kurtuluş Ergün yaklaşan yeni yıl öncesi, "2014 yılının, yarınlara umutla baktığımız bir yıl olmasını, yakın coğrafyamız başta olmak üzere yaşanan acıların son bulmasını, Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, kendilerimiz ve okulumuz adına da başarılı bir yıl olmasını temenni ederiz" dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2721026/ogrencilerden-devlet-buyuklerine-yeni-yil-karti