İşte TOBB'un nefes kredisinde üst limitler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan KOBİ'lere yönelik Nefes Kredisi'ne başvuru alınmaya bugün başlanacak.
KOBİ'lere destek için başlatılan nefes kredisinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsasının üyelerine kullandıracağı kredi limitleri de belli oldu
Buna göre Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine üst limit olarak en fazla 75 bin lira,ticaret borsası ise üyelerineüst limit olarak 200 bin liraya varan kredi kullandıracak

TOBB'nin öncülüğünde, oda ve borsaların katkılarıyla hayata geçirilen nefes kredisi kapsamındaKOBİ'ler aylık 1,85 faiz oranıyla ilk altı ayı ödemesiz 18 ay vadeli kredi kullanabilecek.

Kredi Garanti Fonu teminat desteği ile Ziraat Bankası,Vakıfbank, Halkbank, İşBankası Garanti Bankası ile Yapı Kredi Bankası kanalıylakullandırılacak olan kredilerde üyeleröncelikle Oda'ya müracaat ederek faaliyet belgesi alacak.

Bu belgeyle ilgili bankalardan birisine müracaat edecek olan şirketin başvurusu banka tarafından değerlendirilecek ve olumlu sonuçlanması halinde aylık 1,85 (yıllık 22,2) faiz oranı ile 18 ay eşit taksitli krediden yararlanabilecek.

Kredi asgari limiti 50 bin TL, azami limiti ise 200 bin TL' olan nefes kredisinde, ilk 6 ay anapara ödemesiz (ilk 6 ay sadece faiz ödenecek), sonraki 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplamda 18 ay vadeli olarak krediler geri ödenecek.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2721076/iste-tobbun-nefes-kredisinde-ust-limitler