Sesimizi duyuramadık!

Olan imkanlarımızda çarçur ediliyor.Sesimizi kimseye duyuramadık, size yazmayı düşündük.Belediyemiz fakir,kaynakları az. . .

Olanı da sağa sola uygunsuz kullanıyor.İlçemize bir beton santrali yapıldı.Sahibi başka bir belediyenin başkanı.Belediyemiz tam ana yolun kıyısında koca arsayı uygunsuz usulsüz bunlara verdi.İş şikayet edilince arkadan evrakları işlemleri yetiştirmeye çalıştılar, ama daha öncesinden internette boy boy tamamlanmış inşaatın önünde belediye yetkilileri fotoğraf çektirmişlerdi.

Hatta röportaj vermişlerdi. Savcılık soruşturma açmış dediler ama bilemiyoruz.Dahası da var belediyemiz hepimizin mali olan kamyonlarla kepçelerle kendinin hiç hakki yetkisi olmayan özel idarenin maden ocağından malzeme çalıp özel tavuk çiftliği firmasına satarken yakalandılar.

Firma ceza aldı.Ama bizim bütün kamunun aracını personeli bu iste kullanan belediyeye bir şey diyen olmadı.Üstelik bu is için firmadan 17 000 lira almışlar.Bu para kimin cebinde belli değil. Bu da savcılıktaymış ama nolurbilinmez.Bizim burada isteyen istediği yere bina yapıyor.Çok acayip şekilde.Misal ayni partiden olan sayın marketin sahibi Kadir Sayın marketinin arkasına koca inşaat yaptı.Zannetmiyoruz ki ruhsatı olsun, çünkü o arsanın çevresi hep tescilli tarihi bina.O arsada tescilliymiş ve belediye ruhsat istese de veremezmiş.Ama adam inşaatı yaptı.Hem de inşaat da belediyenin makinelerini kullandığını görenler var. Daha neler neler.

Taraklı bunlarla çalkalanıyor.Ama sesimizi kimseye duyuramıyoruz.Burası küçük yer yüz yüze bakıyoruz.Açıktan şikayette olmuyor ne yapa caz bilemedik.Yazık bu tüyü bitmemişyetimin malına amma ki tuz kokmuş ne yapalım...

- Medyabar, Sizden Gelenler bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2721563/sesimizi-duyuramadik