Sapanca'da ilköğretim haftası coşkuyla kutlandı

İlköğretim Haftası, Sapanca Kaymakamlığı tören alanında bulunan Atatürk büstüne konulan çelenk ile başladı. Törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Sapanca Milli Eğitim Müdürü M.Nuri Dede, programın ilk açılış konuşmasını yaptı. Dede, öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dilerken, tüm veli öğrencilerin her türlü dilek ve istekleri için Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kapılarının açık olduğunu belirtti.

Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer ise, İlköğretim Haftası nedeniyle yaptığı konuşmada öncelikli olarak ailelere seslendi. Başkan Yılmazer, çocuklarının manevi ve ahlaki gelişimleri ile yakından ilgilenmeleri gerektiği konusunda velilere seslenirken, öğrencilerin de internet ve sosyal medya üzerinde çok fazla vakit geçirmeden derslerine ağırlık vererek, başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni etti.

Nazmiye - Ömer Sözer İlk ve Ortaokulun'da düzenlenen İlköğretim Haftası programı, öğrencilerin okuduğu şiir ve folklor gösterileri ile devam etti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2721603/sapancada-ilkogretim-haftasi-coskuyla-kutlandi