Sakarya için şok eden "fuhuş" raporu!

Azim Çelik'in haberi
MEDYABAR.COM:-

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro ekipleri, kent genelinde "fuhuşu önleme" çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Güvenlik güçleri, özellikle son aylarda fuhuş yapan, yer temin eden ve fuhuşla ilgili yürütülen organizasyonlarla bağlantısı olan şahıslara adeta nefes aldırmıyor.

6 aylık bilanço

Özellikle kentin merkezi noktaları ve ilçelerdeki bir bölge, son dönemde düzenlenen fuhuş operasyonlarıyla anılıyor.medyabar.com editörleri, Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nün son 6 ayda fuhuşa yönelik yürüttüğü çalışmaların detaylarına ulaştı.

Açıklanan bilançoya göre, detaylı bir teknik takip sürdüren polis bu süre içerisinde kent genelindeki 35 ayrı adreste fuhuş yapıldığını tespit etti.

54'ü bayan, 3'ü travesti 115 gözaltı

Bu adreslere farklı tarihlerde operasyon düzenleyen ekipler fuhuş yaptığı ve fuhuşa yer temin ettiği iddiasıyla 54 bayan, 3 travesti ve 58 erkek şahıs olmak üzere toplamda 115 kişiye gözaltı işlemi uyguladı.

3 tutuklama, 6 sınır dışı

Fuhuş yaptığı gerekçesiyle hakakında işlem yapılan 4 şahıstan 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken,6 yabancı uyruklu kadın ise Göç İdaresi Müdürlüğünce sınır dışı edildi.

33 ikamet, 1 masaj salonu, 1 kafe

Yapılan operasyonlarda 33 ikamet 1 masaj salonu ve 1 kafeterye "fuhuş yapıldığı" gerekçesiyle Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu tarafından mühürlendi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2722121/sakarya-icin-sok-eden-fuhus-raporu