İşkur, işsizlere sahip çıkıyor..

Türkiye İş Kurumuil Müdürlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokol kapsamında, kendi işini kurmak isteyenlere yönelik Uygulamalı GirişimcilikEğitimleri devam ediyor.

Girişimci adaylarına ücretsiz kurs imkânının sağlandığı eğitimlerde; kendi işini kurmak isteyen, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve İŞKUR'a kayıtlı işsizlerin girişimcilik eğitimleri ve danışmanlık hizmeti alarak, iş planlarını hazırlamalarını sağlamaları amaçlanıyor. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayıp iş planlarını hazırlayan ve bu eğitim sonucunda projesi kabul edilen girişimciye KOSGEB ve İŞKUR imzasıyla ''Girişimcilik Belgesi''verilecek. Bu yılın son girişimcilik eğitimleri için başvurular ve mülakat 23 Kasım Cuma günü saat 14.00'de yapılacak.

İşkur İl Müdürü Tekin Kaya: ''Bu zamana kadar 22 gruba ve yaklaşık 520 kişiye verdiğimiz Girişimcilik eğitimlerimizin tümünü başarıyla gerçekleştirdik. Bu yılın son programı için de başvurularımız Cuma günü saat 14.00'te yapılacaktır. Girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, 30 bin TL'ye kadar hibe kredi ve 70 bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullanabilme şansı elde etmektedir'' dedi.

Girişimcilik eğitiminden faydalanabilmek için; İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, Kurumca düzenlenen girişimcilik eğitimine daha önce katılmamış olmak gerekiyor.Girişimcilik eğitimine kabul edilecek kişilerin, gerekli şartları taşıyanlar arasından eğitim durumları, mesleki deneyimleri, mali yeterlilikleri gibi kriterler değerlendirilerek belirleneceği kaydedildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2722122/iskur-issizlere-sahip-cikiyor